7.9 C
Скопје

Брус Вилис исфрлен од маркет во Лос Анџелес бидејќи одбивал да стави маска

Холивудската легенда Брус Вилис е исфрлен од маркет во Лос Анџелес откако тој одбил да носи заштитна маска.

Луѓето во маркетот реагирале зошто актерот не носел маска и се инаетел на нивните барања не сакајќи да ги послуша, иако околу вратот имал марама која лесно можел да ја стави преку лицето и да ја користи како маска, пишува пораталот „Page Six“.

Вилис на крајот го напуштил маркетот не купувајќи ништо. Лос Анџелес е епицентар на коронавирусот во Калифорнија, во овој град досега се забележани повеќе од 10.000 смртни случаи поврзани со коронавирусот.

Фото: Профимедиа

Популарниот актер поголем дел од своето време во пандемијата го поминуваше со поранешната сопруга Деми Мур и нивните деца. Подоцна им се придружи и сегашната сопруга на Вилис, Ема Хеминг и нивните ќерки.

Прочитајте и...  ВИДЕО+ФОТО | Дали Лила се враќа на музичката сцена?

Поврзани вести

Како да препознаете дека некој ве лаже? Внимавајте на говорот на телото

Слободен Печат

ФОТО: Северина и пркоси на зимата во костим за капење

Слободен печат

Пријанка Чопра прозборе за првата средба со нејзиниот сопруг: Искрено, ме шокираше со својата дрскост

Слободен Печат

Александра Радуловиќ, мајката на Милена: „До пред една недела очекувавме сè, освен ваква поддршка“

Слободен печат

Кортни Кардашијан e во врска со тапанарот на „Blink-182“?

Слободен Печат

Моника Белучи и нејзините 4 правила за убавина и здравје во шестата деценија

Слободен печат

Остави Коментар