Tag : маркет

Хроника

Битолчанец со спреј вперен кон вработена украл пари од маркет

Слободен печат
Битолчанец со употреба на спреј кој го вперил во вработена, украл пари од маркет во овој град. Од СВР-Битола информираат дека настанот се случил во...
Хроника

Скопјанец пробал да ограби супермаркет, се заканил на продавачката дека ќе ја убие

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице осомничено за кривично дело – Разбојништво од член 237 став 4 во...
Вести Регион

Тепачка во маркет во Крагуевац: Купувачот не сакал да стави маска, вработениот не го пуштал внатре (ВИДЕО)

Слободен печат
Во маркет во Крагуевац дошло до тепачка помеѓу обезбедувањето и еден купувач. Според неофицијални информации, купувачот одбивал да стави заштитна маска, а вработениот не сакал...
Вести Економија

Трговците да ги обележат македонските производи со ознака „Купувам домашно” или да обезбедат посебни рафтови

Слободен печат
Објектите за трговија на мало се должни да обезбедат посебно обележани рафтови или пак да ги обележат македонските производи со ознаката „Купувам домашно” со цел...
Вести Свет Слајдер

Полицаецот осомничен за убиството на Џорџ Флојд слободно шета во маркет: Една жена жестоко го нападна (ВИДЕО)

Слободен печат
Александар Кеунг, еден од полицајците осомничени за убиството на Афромамериканецот Џорџ Флојд бил виден во еден маркет како купува колачи и сок. Тој бил препознаен...
Вести Свет

„Излегувај надвор“- Жена без маска грубо избркана од маркет од купувачите (ВИДЕО)

Слободен печат
Група купувачи во продавница за прехранбени производи во Њујорк жестоко нападна жена која купувала без заштитна маска. Тие ѝ викале се додека не ја завртела...
Вести Забава Свет Слајдер

Како „обичен смртник“: Португалскиот претседател фотографиран додека чека ред во маркет (ФОТО)

Претседателот на Португалија бил забележан и фотграфиран додека чекал ред во маркет, а на фотографијата се забележува дека ја одржува бараната социјална дистанца, како и...
Вести Македонија Слајдер

Коцевски: „Спорниот“ маркет во Велес може да работи, нема опасност од Ковид-19

Слободен печат
-Задоволен сум како се одвиваат работите во Велес. Конечната одлука на Државниот здравствен инспекторат е дека „спорниот“ маркет може да работи. Односно нема опасност од...
Вести Свет

Тепачка во супермаркет: Три жени и еден маж се борат за овој производ (ВИДЕО)

Слободен печат
Корисниците на социјалните мрежи осудиле четири купувачи во супермаркетот Асда откако била објавена снимка каде е покажана тепачка за житарици. На снимката прво се гледаат...
Вести Свет

За разлика од другите земји Шпанците прават резерви со вино, пиво, маслинки, чипс и чоколади

Слободен печат
За разлика од другите земји, каде купувачите ја разграбуваат тоалетната хартија штом се стави на полиците, Шпанците купуваат вино, пиво, маслинки, чипс и чоколади, јави...