-1 C
Скопје

Бритни ја загуби битката: Судот го одби нејзиното барање

Американскиот суд го одби барањето на Бритни Спирс нејзиниот татко да се отстрани од позицијата нејзин старател. Џејми Спирс е законски старател на својата ќерка веќе 12 години, поради загриженоста за нејзиното ментално здравје.

Самјуел Ингам, адвокатот на поп ѕвездата, изјави дека Бритни се „плаши“ од својот татко како и дека нема да настапува се додека тој е на таа позиција.

Адвокатот на нејзиниот татко тврди дека Џејми секогаш постапувал во најдобар интерес за својата ќерка. Судијата изјави дека ќе ги разгледа идните жалби за негово отпуштање или целосно отстранување.

Фото: Инстаграм

Во меѓувреме, на барање на Бритни Спирс, финансиската компанија „Bessemer Trust“ е именувана за ко-старател.

Во текот на сослушувањето во вторникот, Ингам изјави дека таа и нејзиниот татко немаат „одржлив однос“ и дека тие „долго не разговарале“.

Прочитајте и...  Нова линија на модни додатоци на дизајнерката Росица Мршиќ

Но Вивијен Торин, адвокатот на Џејми Спирс, тврди дека причината за тоа дека не разговарале е што господинот Ингам ја советувал Бритни да не комуницира со нејзиниот татко.

Фото: Инстаграм

Госпоѓата Торин исто така го бранеше начинот на работа на Џејми Спирс како грижлив и посветен старател.

Правната битка се одвива во позадина на движењето „Ослободете ја Бритни“ – на групата обожаватели кои веруваат дека Бритни ја држат во заробеништво како нејзиниот татко така и други учесници во овој процес.

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар