-2 C
Скопје

Tag : загуби

Вести Свет Слајдер

Проекции: Германските малопродажни фирми ќе загубат над шест милијарди евра поради пандемиските мерки

Слободен печат
Германското здружение на малопродажни фирми ХДЕ предвидува дека трговците, од кои голем број денеска ги затворат продавниците, ќе загубат над шест милијарди евра од предбожиќна...
Вести Економија

Проценка на ИАТА: Авиокомпаниите со двегодишна загуба од околу 157 милијарди долари

Слободен печат
Меѓународното здружение за воздушен превоз ИАТА соопшти дека авиокомпаниите, поради вториот бран на пандемијата на коронавирус, оваа и следната година би можеле да претрпат загуби...
Вести Свет

Како последица на ковид-19: Авиокомпаниите со загуба од околу 400 милијарди долари

Слободен печат
Најтешките последици од корона-кризата, според проценки на релевантни меѓународни организации, ги трпат авиокомпаниите и работниците во туристичкиот сектор. Потенцијалната глобална загуба на бруто приходот на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бритни ја загуби битката: Судот го одби нејзиното барање

Слободен печат
Американскиот суд го одби барањето на Бритни Спирс нејзиниот татко да се отстрани од позицијата нејзин старател. Џејми Спирс е законски старател на својата ќерка...
Вести Економија

Меѓународна организација на трудот: Пандемијата ги намали приходите за 3.500 милијарди долари

Слободен печат
Приходите од труд во време на пандемијата во првите девет месеци од оваа година се намалени за 10,7 проценти на светско ниво или 3.500 милијарди...
Вести Свет

Како последица на коронавирусот: Глобалниот туризам без 460 милијарди долари приходи

Слободен печат
Глобалниот туристички сектор е покус за околу 460 милијарди долари приходи во првите шест месеци од 2020 година, како резултат на намалувањето на бројот на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот го загуби тоа што најмногу го сакаше – Хари остана без воените титули

Слободен печат
Повеќе не смее да носи униформа како капетан на Кралските маринци, почесен заповедник на Кралското воено воздухопловство и почесен генерал на Кралската морнарица… На принцот...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарниот водител Лари Кинг за три недели загуби две деца

Слободен печат
Легендарниот американски водител Лари Кинг (86) е скршен поради огромната трагедија која му се случи на неговото семејство. Имено, познатиот водител во рок од три...
Вести Свет

Загуби од 30 до 40 милијарди евра за францускиот туризам поради Ковид-19

МИА Агенција
Францускиот државниот секретар за туризам, Жан-Баптист Лемуан, во интервју за „Журнал ди Диманш”,  вели дека загубите во тој сектор се движат од 30 до 40...
Вести Економија

Пад на приходите на „Дизни“ за 42 отсто

Слободен печат
Пандемијата предизвикана од новиот корона вирус Ковид – 19 не ја поштеди ни компанијата  „Волт Дизни“ која поради спречување на ширењето на вирусот беше принудена...