Американската актерка шокираше кога откри дека нејзините ќеркички уживаат во пиво

Холивудската актерка и горда мајка на Линколн (7) и Делта (5) раскажа дека нејзините девојчиња толку се навикнати на вкусот на овој пијалок што дури и го нарачуваат во рестораните.

Актерката Кристен Бел раскажа во еден подкаст дека неодамна ги затекнала своите ќерки како, за време на онлајн предавањето, седат и пијат пиво.

– Тие така си седеа и си пиеа, а јас размислував: „Што мислат другиве родители и наставниците за мене? А потоа веднаш си кажав, не ти е гајле Кристен. Можат само да се претвараат дека правиш нешто погрешно, раскажа таа.

Бел напомена дека нејзиниот сопруг и колега Декс Шепард ја излекувал зависноста од алкохол и наркотици, поради што тие во домот имаат само безалкохолно пиво.

Прочитајте и...  Знаете ли зошто Џенис од „Пријатели“ имаше толку иритантен глас? Оваа интересна приказна го создала нејзиниот лик!
Фото: Инстаграм

Таа раскажа дека нивната постара ќерка, додека се уште била бебе во кенгур-носилката, во која тогаш ја носел нејзиниот татко за време на прошетките имала обичај да се напие малку безалкохолно пиво и дека за Линколн и Делта тоа е начин да се поврзат со нивниот татко.

– За моите девојчиња тоа е сентиментална работа, знаете нели? Така се чувствуваат блиски со татко им, раскажа отворено Кристен.

Фото: Инстаграм

Актерката откри дека на нејзините ќерки вкусот на овој пијалок, кој има помалку од 0,5 проценти алкохол, толку многу им се допаѓа што тие дури и го нарачуваат во рестораните.

Декс Шепард, инаку, неодамна прослави 16 години откако не испил ниту капка алкохол, нешто што Кристен го обележа и на Инстаграм честитајќи му го овој важен датум.

Прочитајте и...  Нутриционистите советуваат: Со кој пијалак треба да го започнеме денот?

Прочитај повеќе

Синди Крафорд и Каја Гербер позираат во гаража: Мајката и ќерката најдоа начин како заедно да работат од дома! (ФОТО)

Слободен Печат

Разговор со Ана Трифуновски, вокал во „Пеперминт“: На стар предмет се додава душа со откинување на парче од својата душа

Јасмина Кантарџиева Димков

Криси Тајген случајно го откри полот на детето кое го очекува со пејачот Џон Леџенд: Инстаграм го уништи изненадувањето!

Слободен Печат

Анксиозност или депресија? Kако да ја препознаете разликата

Слободен печат

Манекенката ја откри тајната на совршената кожа: Мајчиното млеко е вистински еликсир за убавина!

Слободен Печат

Нутриционистите советуваат: Со кој пијалак треба да го започнеме денот?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Може да ви направи повеќе штета наместо корист: Научниците советуваат да се избегнува концептот на обратна диета!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 18 септември: Денес ќе бидете многу снаодливи, па и најголемите проблеми ќе ви станат решливи

Слободен печат

Филип Пешевски пее песна само за нив двајца! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќерката на Рис Витерспун е клон на својата мајка и вистинска убавица! (ФОТО)

Слободен печат

Го прашаа Аца Лукас што мисли за кавгата помеѓу Цеца и Јелена, еве што одговори! (ФОТО)

Васко Спасоски

Знаете ли зошто Џенис од „Пријатели“ имаше толку иритантен глас? Оваа интересна приказна го создала нејзиниот лик!

Слободен печат