-2 C
Скопје

Американската актерка шокираше кога откри дека нејзините ќеркички уживаат во пиво

Холивудската актерка и горда мајка на Линколн (7) и Делта (5) раскажа дека нејзините девојчиња толку се навикнати на вкусот на овој пијалок што дури и го нарачуваат во рестораните.

Актерката Кристен Бел раскажа во еден подкаст дека неодамна ги затекнала своите ќерки како, за време на онлајн предавањето, седат и пијат пиво.

– Тие така си седеа и си пиеа, а јас размислував: „Што мислат другиве родители и наставниците за мене? А потоа веднаш си кажав, не ти е гајле Кристен. Можат само да се претвараат дека правиш нешто погрешно, раскажа таа.

Бел напомена дека нејзиниот сопруг и колега Декс Шепард ја излекувал зависноста од алкохол и наркотици, поради што тие во домот имаат само безалкохолно пиво.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Сите зборуваат за сцените со секс на оскаровката Кејт Винслент и нејзината колешка Сирша Ронан
Фото: Инстаграм

Таа раскажа дека нивната постара ќерка, додека се уште била бебе во кенгур-носилката, во која тогаш ја носел нејзиниот татко за време на прошетките имала обичај да се напие малку безалкохолно пиво и дека за Линколн и Делта тоа е начин да се поврзат со нивниот татко.

– За моите девојчиња тоа е сентиментална работа, знаете нели? Така се чувствуваат блиски со татко им, раскажа отворено Кристен.

Фото: Инстаграм

Актерката откри дека на нејзините ќерки вкусот на овој пијалок, кој има помалку од 0,5 проценти алкохол, толку многу им се допаѓа што тие дури и го нарачуваат во рестораните.

Декс Шепард, инаку, неодамна прослави 16 години откако не испил ниту капка алкохол, нешто што Кристен го обележа и на Инстаграм честитајќи му го овој важен датум.

Прочитајте и...  Милена Радуловиќ за случајот со Мика Алексиќ: Инспекторката ја врати мојата верба во живот!

Поврзани вести

ВИДЕО: Сите зборуваат за сцените со секс на оскаровката Кејт Винслент и нејзината колешка Сирша Ронан

Слободен печат

Заборавената англиска кралица: Владеела само девет дена, а била погубена на 16 години по наредба на нејзин роднина

Слободен печат

Познатата Есмералда позитивна на коронавирусот: Итно е хоспитализирана!

Слободен печат

„Живи мртовци“: Омилените зомби од малиот екран се враќаат со нова сезона

Слободен печат

Сè се остварило: За време на подемот на нацизмот новинарка ги запишувала соништата на пријателите. Резултатите биле застрашувачки!

Слободен печат

ФОТО: Роберт Орданоски објави фотографија со Агнеса од нивниот свадбен ден на неговиот профил

Слободен печат

Остави Коментар