-2 C
Скопје

Tag : пиво

Вести Македонија Слајдер

„Експензивити”: Македонците трошат 260 евра годишно на пиво

Слободен печат
Многу туристи и светски патници сметаат дека пробувањето на странските домашни пива е неизбежен дел од нивното патување. Сепак, цената на овој популарен алкохолен пијалак...
Вести Свет

Бележат огромни загуби поради корона-кризата: Пиварниците во Германија истураат пиво во вредност од милиони евра

Слободен печат
Голем број на германски пиварници предупредуваат на катастрофалните последици врз нивната дејност од корона-кризата и „локдаунот”, до степен до кој, како што велат, е загрозен...
Спорт Фудбал

ФОТО: И македонски репрезентативец ќе добие подарок пиво од Меси!

Слободен печат
Сите голмани кои примиле гол од Лионел Меси, како играч на Барселона, како подарок ќе добијат по едно пиво од компанијата „Бадвајзер“. Од претходно е...
Спорт Фудбал

Маркетиншки потег на векот, производител на пиво ги почести сите голмани кои се „матирани“ од Меси

Слободен печат
Производителот на алкохолни пијалоци „Бадвајзер“ направи неверојатен маркентиншки потег на векот по повод јубилејот на Лионел Меси. Имено, Аргентинецот во победата на Барселона над Ваљадолид...
Жена Магазин Магазин слајдер

Дали безалкохолното пиво сепак е штетно за трудниците?

Слободен Печат
Нема сомнение дека многу луѓе го сакаат вкусот на ладно пиво. Жените кои сакаат од време на време да се почестат со овој алкохолен пијалок,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Не е секој за пиво: Знаци со кои телото ви сигнализира нетолерантност на овој пијалак

Слободен печат
Доколку сте љубител на пиво и уживате во неговиот вкус, а потоа чувствувате замор, чудна болка и подуеност во стомакот или вртоглавица тоа не мора...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Американската актерка шокираше кога откри дека нејзините ќеркички уживаат во пиво

Слободен печат
Холивудската актерка и горда мајка на Линколн (7) и Делта (5) раскажа дека нејзините девојчиња толку се навикнати на вкусот на овој пијалок што дури...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Алкохолот може да предизвика проблеми со здравјето: Прочитајте која е умерената доза за консумирање!

Слободен Печат
Секогаш се споменува дека алкохолот е дозволен во умерени количини, но новото истражување не ја поддржува таа изјава. Имено, едно ново истражување, претставено како дел...
Вести Македонија Слајдер

Промовирано шибенско-македонско пиво во чест на кардиохирурзите кои ја извршија првата трансплантација на срце во државава

Слободен печат
Во Шибеник денеска е промовирано првото шибенско-македонско пиво „Herz”, како резултат на соработката, знаењето и искуството на искусните крафт мајстори на пивото од пиварите Pivovara...
Слајдер Хроника

Таксист краде пакет пиво од трафика во Карпош (ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како маж кој вози такси, краде пакет пиво од трафика. Додека продавачот го услужува својот...