Tag : пиво

Магазин Магазин слајдер Сцена

Американската актерка шокираше кога откри дека нејзините ќеркички уживаат во пиво

Слободен печат
Холивудската актерка и горда мајка на Линколн (7) и Делта (5) раскажа дека нејзините девојчиња толку се навикнати на вкусот на овој пијалок што дури...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Алкохолот може да предизвика проблеми со здравјето: Прочитајте која е умерената доза за консумирање!

Слободен Печат
Секогаш се споменува дека алкохолот е дозволен во умерени количини, но новото истражување не ја поддржува таа изјава. Имено, едно ново истражување, претставено како дел...
Вести Македонија Слајдер

Промовирано шибенско-македонско пиво во чест на кардиохирурзите кои ја извршија првата трансплантација на срце во државава

Слободен печат
Во Шибеник денеска е промовирано првото шибенско-македонско пиво „Herz”, како резултат на соработката, знаењето и искуството на искусните крафт мајстори на пивото од пиварите Pivovara...
Слајдер Хроника

Таксист краде пакет пиво од трафика во Карпош (ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како маж кој вози такси, краде пакет пиво од трафика. Додека продавачот го услужува својот...
Вести Економија

Америка има намера да ја казни Европа преку извозот на пивото

Слободен печат
Извозот на пиво од Европа во САД би можело да биде во потполност прекинат доколку САД ги одобрат новите царини. Ова го изјави генералниот секретар...
Вести Економија

Ирските пабови пред банкрот

Слободен печат
Пабовите во Ирска ќе видат затворени најмалку до август поради пандемијата со Ковид-19,  поради што на многу од нив им се заканува банкрот, а околу...
Вести Регион

Повторно отворање на фонтаната на пивото во Словенија

Слободен печат
Првата фонтана на пиво во светот во словенечкиот град Жалец, по полугодишната сезонска пауза, во сабота повторно ќе биде отворена. Поради епидемијата на коронавирусот, отворањето...
Вести Економија

Француските пивари поради пандемијата беа приморани да фрлат над 10 милиони литри пиво

Слободен печат
Големите ограничувања наметнати поради пандемијата на коронавирусот сериозно ги погодија пиварите во Франција, кои беа приморани да фрлат најмалку 10 милиони литри пиво, поради нагло...
Вести Свет Слајдер

Оваа земја воведува нови правила против коронавирусот: Дали би се согласиле на ова за да се напиете пиво?

Слободен печат
Во Швајцарија од понеделник повторно ќе бидат отворени угостителските објекти, но гостите ќе мораат да ги оставаат своите лични податоци. Во рамките на потребните мерки...
Кошарка Спорт

Првиот човек на ЦСКА со решение за кризата – продажба на пиво?

Слободен печат
Претседателот на рускиот кошаркарски клуб предлага внатре во спортските арени да започне продажба на пиво. На тој начин клубовите би можеле да дојдат до додатни...