3 најубави начини за комбинирање на облеката: Спојте ги летото и есента во еден стајлинг! (ФОТО)

Кога летото и есента ќе се помешаат, се добиваат феноменални комбинации за облекување во кои нема шанси да останете незабележани…

Летната сезона и омилените модни парчиња наскоро ќе ги оставиме зад себе, но дотогаш можеме паметно да го искористиме септември, па дури и октомври и да уживаме во летните трендови што подолго, на уште поинтересен начин.

Преодниот период ни носи прилика за најубавите модни експерименти – спојувањето на омилените парчиња и детали во кои уживавме во летото со класиците поради кои едвај ја чекаме есента.

Кога ќе се помешаат летото и есента, се добиваат феноменални комбинации за облекување, послушајте го нашиот совет и уживајте во себе си.

Еве како да го споите летото и есента во совршена модна комбинација:

Прочитајте и...  Листа со холивудски ѕвезди кои излажале за да добијат улога: Клуни и Крег најмногу се посрамотиле!

1. Бел комбинезон (или друга летна боја) и кожна јакна или мантил

Фото: Инстаграм

2. Тексас шорцеви комбинирани со есенски парчиња облека

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

3. Лелеав летен фустан и чизми

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Како вие ги спојувате летото и есента во совршена модна комбинација? Споделете со нас во коментарите…

Прочитај повеќе

Нешто не е како што треба: Игор Којиќ се врати од Загреб сам, без Северина! (ФОТО)

Васко Спасоски

МАКЕДОНСКИ ХИТ: На денешен ден во 1960 година започна да снима првата македонска комедија „Мирно лето“

Слободен печат

Селена Гомез ја покажа лузната по операцијата (ФОТО)

Слободен Печат

Никој речиси не го очекуваше ова од неа: Пејачката Милица Тодоровиќ објави доста жешка фотографија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Најмоќната жена во светот на модата Ана Винур: Во мојата гардероба нема место за флуоресцентни бои

Слободен Печат

Џеј Ло и Малума снимија две песни во една: Спотот е уживање за сите ваши сетила! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Разговор со Марта Пејоска, едриличарка: При средбата со големата вода владеат други правила! 

Јасмина Кантарџиева Димков

Наша позната манекенка стана пејачка: Нејзиниот спот ќе сакате да го погледнете повеќепати! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Цел живот сонувала да стане актерка: Кетрин Зита-Џонс денес го слави својот 51 роденден

Слободен Печат

Ќерката на Никол Кидман и Том Круз има само 3 селфи-фотки на Инстаграм, а на последната и коментираше Шерон Стоун! (ФОТО)

Васко Спасоски

11 симптоми што укажуваат дека ковид-19 го нападнал и срцето

Слободен Печат

За неа времето како да застанало: Касандра позира во бикини на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски