Tag : најубави

Жена Магазин Магазин слајдер

3 најубави начини за комбинирање на облеката: Спојте ги летото и есента во еден стајлинг! (ФОТО)

Слободен печат
Кога летото и есента ќе се помешаат, се добиваат феноменални комбинации за облекување во кои нема шанси да останете незабележани… Летната сезона и омилените модни...
Жена Магазин Магазин слајдер

5 основни плетенки: Вака се прават најбрзите и најубави кежуал фризури! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот начин да си олесниме на себе си, а и понатака да бидеме стилизирани и убави… Летните жештини пристигнаа и дојде време кога пуштената коса...
Магазин Магазин слајдер Семејство

3 најубави трендови за уредување на ентериерот: Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција (ФОТО)

Слободен печат
Малите работи прават голема разлика, а не е задолжително тие секогаш да чинат многу… На секој ентериер добро му доаѓа некоја промена. Дури и кога...
Еспресо Мода

Заблескајте во полн сјај на новогодишната ноќ: 6 најубави стајлинзи! (ФОТО)

Слободен печат
Новата година набрзо присигнува, па време е да започнеме да мислиме во што ќе заблескате на новогодишната ноќ. Кога станува збор за овој период, пожелно...
Забава Магазин

Забар кој им ја враќа насмевката на сиромашните (ФОТО)

Слободен печат
Роси (38) ја основал „NVO Por1sorriso“ и патува во светот со своите соработници, бесплатно средувајќи ги забите на најсиромашните луѓе и покажувајќи колку убавата насмевка...
Забава Магазин Слободна ТВ

20 најубави места на земјата (ВИДЕО)

Слободен печат
Нашата планета е место со величествена убавина, шарени, прекрасни и фасцинантни места… Иако веројатно би требало цел живот да ги истражуваме сите нејзини убавини, некои...
Забава Магазин

Ава Мари и Леа Роуз се најубавите близначки во светот (ФОТО)

Слободен печат
Сите деца се убави, но Ава Мари и Леа Роуз Клементс од Калифорнија за многу кратко време го освоија интернетот со нивната необична убавина. Нивната...
Забава Магазин

Една грчка плажа е меѓу петте најдобри плажи во светот за семејства со деца

Слободен печат
Плажата Елафониси на Крит се наоѓа на листата меѓу најдобрите плажи за родители со деца. Плажата Елафониси, која се наоѓа на 22-то место од најубавите...