13 C
Скопје

ФОТО: 3 најубави трендови за уредување на ентериерот – Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција!

Малите работи прават голема разлика, а не е задолжително тие секогаш да чинат многу…

На секој ентериер добро му доаѓа некоја промена. Дури и кога станува збор за некој мал детаљ, запаметете дека ситните нешта можат да направат голема разлика.

Освен тоа, често не сме свесни дека големите промени воопшто не мораат да чинат многу.

Ви претставуваме 3 трендови за уредување на ентериерот кои на секој дом ќе му подарат сосема нов изглед!

Сина боја

Фото: Инстаграм

Кралски сината боја е тренд на годината во секоја смисла, од облека до детали во домот. Доколку сте планирале да бојадисувате, осмелете се барем еден ѕид да го обоите во оваа впечатлива боја или пак внесете ја преку завесите, теписите или други впечатливи предмети.

Прочитајте и...  Среќата ја замени тагата: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам им приредија големо изненадување на своите деца

Мега тапети

Фото: Инстаграм

Сега апсолутен хит се џиновските тапети кои покриваат еден цел ѕид, а со изгледот потсетуваат на фотографија. На вас ви останува само да ја изберете најубавата и просторијата целосно ќе се трансформира во секунда.

Урбана џунгла во дневната соба

Фото: Инстаграм

Сега имате уште еден изговор во куќата да „натрупате“ различни билки – тоа е во мода.

Поврзани вести

Кира Најтли: „Никогаш повеќе нема да се соблечам пред машките режисери, немам потреба да ме гледаат гола сите тие…“

Слободен печат

12 Браќа и сестри соборија Гинисов рекорд, заедно имаат 1042 години

Слободен печат

Среќата ја замени тагата: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам им приредија големо изненадување на своите деца

Слободен печат

Ковид-19 ги „секна“ средствата за регрес за 27.000 буџетари

Соња Кириџиевска

ФОТО | Сите ја обожававме секси „чуварката на плажа“ во деведесеттите: 30 години подоцна таа се уште изгледа неверојатно добро!

Слободен печат

Ленин Јовановски сподели необјавени фотографии од Тоше кои зборуваат повеќе од зборовите

Слободен печат

Остави Коментар