2 C
Скопје

Tag : уредување

Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО I Домашните канцеларии на познатите блогерки се вистинска инспирација: Еве како да си направите совршено катче за работа

Слободен печат
Поради пандемијата која се уште го измачува светот, домашните канцеларии станаа реалност во речиси сечиј живот. Доколку досега не сте и посветиле време на „домашната...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО: 3 најубави трендови за уредување на ентериерот – Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција!

Слободен печат
Малите работи прават голема разлика, а не е задолжително тие секогаш да чинат многу… На секој ентериер добро му доаѓа некоја промена. Дури и кога...
Забава Магазин Магазин слајдер

Хитот на Инстаграм многумина поттикна на креативност, истражете ја вашата и разубавете си го домот

Слободен печат
Во периодот на изолација, хит стана Инстаграм профилот на дизајнерот Колин Кинг, по чии стапки тргнаа многу други креативци. View this post on Instagram my...
Вести Свет

Корисниците на Твитер конечно добија одговор на прашањето кое го поставуваат од 2006 година

Слободен печат
Извршниот директор на Твитер, Џек Дорси, конечно се огласи со одговор на едно од најчесто поставуваните прашања и барања на корисниците на оваа социјална мрежа....
Вести Економија Слајдер

Општините за новогодишното украсување потрошиле 675.000 евра

Слободен печат
Центарот за граѓански комуникации ја објави базата на податоци за сите тендери на локалните власти за новогодишно украсување за дочекот на 2020 година. Базата на...
Вести Македонија

„Маракана”, ЈНА и „Карабурма” ќе се покријат, а уредениот Порој ќе биде нов украс на Струмица

МИА
Спомените на граѓаните на Струмица, кои живеат од двете страни на каналот на улицата „Крушевска Република”, од почетокот на новата година ќе бидат „покриени” со...
Магазин Семејство

Креативни решенија за ПРОФИ УРЕДУВАЊЕ и ЗАШТЕДА на простор во вашиот МАЛ СТАН (ФОТО)

Слободен печат
Мали слатки станови, мислите дека немате доволно простор? Се лажете – доколку знаете како да ги уредите, тие можат да ви го обезбедат комфорот, удобноста...
Магазин Семејство

УКРАДЕТЕ НЕКОЈА ИДЕЈА: Мал, модерен и удобен стан, а има само 24 квадрати (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Малите станови се поевтини и штедливи, но претставуваат и предизвик кога станува збор за нивното уредување. Екипата од YouTube каналот Never Too Small покажа како...
Магазин Семејство

Корисно: Прочитајте како да ги уредите вашите мали бањи

Слободен печат
Доколку се соочувате со недостаток на простор во вашата бања, ви нудиме идеја и решение како вашата мала бања да ја претворите во релаксирачки и...
Магазин Семејство

Ова се идеалните бои според Фенг Шуи за 2020 година

Слободен печат
Според Фенг Шуи боите кои оваа 2020 година ќе ви донесат среќа и благосостојба пред се се црвената, темно розевата, портокаловата, сивата и белата. Покрај...