18 C
Скопје

Tag : летото

Вести Свет Слајдер

Ирска нема да отвора хотели до средината на летото

МИА Агенција
Властите во Ирска нема да размислат за повторно отворање на хотелската индустрија пред средината на летото поради големото ширење на коронавирусот во земјата, изјави премиерот...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Премиерата на филмот за Арета Френклин одложена за летото 2021 година

Слободен печат
Премиерата на филмот „Respect“ за славната пејачка Арета Френклин веќе втор пат е одложена, а новиот датум е 13 август 2021 година, дури една година...
Магазин Магазин слајдер Храна

Риба во фолија на мексикански начин – Совршен ручек за крај на летото

Слободен печат
Состојки: 450 грама морска риба по ваш избор 2 големи зелени пиперки исечкани на ленти 350 милилитри доматен сос 1 главица сечкан кромид 200 грама...
Жена Магазин Магазин слајдер

3 најубави начини за комбинирање на облеката: Спојте ги летото и есента во еден стајлинг! (ФОТО)

Слободен печат
Кога летото и есента ќе се помешаат, се добиваат феноменални комбинации за облекување во кои нема шанси да останете незабележани… Летната сезона и омилените модни...
Жена Магазин Магазин слајдер

Лубеница во летото: Хидрирана кожа и негувано лице

Слободен печат
Од лубеницата се употребуваат сите делови за нега и убавина, на нашето лице и тело. Внатрешноста на лубеницата е сочна, со што е видливо колку...
Жена Магазин Магазин слајдер

Овие обувки се заштитен знак на летото: Еден пар мора да имате – женствени, удобни и се вклопуваат со секоја облека (ФОТО)

Слободен печат
Еспадрилите ова лето се апсолутен хит кога станува збор за обувките, а варијациите на оваа тема се најразлични – од кожа, платнени, рамни, со платформа…....
Еспресо Жена Магазин Мода

Блуза која ќе го одбележи крајот на летото и почетокот на есента: Хит модел кој одговара на се (ФОТО)

Слободен печат
Се вклопува во секој стил и е одличен избор за секоја прилика… Елегантните блузи им припаѓаат на парчињата кои ги носиме во текот на сите...
Еспресо Шоу биз

Вака изгледа кога СЕВЕРИНА ќе ги здружи силите со својот СВЕКОР (ВИДЕО)

Слободен печат
Регионалните медиуми за познатата пејачка Северина во последните неколку денови пишуваат дека таа наводно поминува низ тежок период, вклучувајќи и потенцијален банкрот, долгови на сите...
Еспресо Жена Магазин Мода

Хит фризура за летото: Кратката коса е повторно во мода (ФОТО)

Слободен печат
Ова лето ќе го означи враќањето на лоб, боб и пикси фризурите… Има ли подобро време за промена на фризурата од летото? Скратувањето на косата...
Еспресо Убавина

10 вежби кои ви гарантираат совршен стомак до лето (ВИДЕО)

Слободен печат
Нормално, летото не е единствениот мотив да започнете со тренирање, тука е и здравјето и отстранувањето на мастите кои ги задушуваат вашите органи. Ова се...