1 C
Скопје

Tag : начини

Вести Свет Слајдер

Три скандинавски земји како примери за справување со ковид-19: Моделите на Финска, Норвешка и Шведска за контрола на вирусот без затворање

Слободен печат
Данска, Финска и Норвешка имаа поразличен пристап во борбата против ковид-19 за разлика од останатите држави на европскиот континент, употребија некои од „најопуштените“ комбинации на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го исчистите вашиот накит? Ви нудиме неколку проверени и лесни начини!

Слободен печат
Пивото, вотката, оцетот, газираната вода и кечапот можете да ги примените и за други работи освен за консумирање. Станува збор за чистење на вашиот омилен...
Жена Магазин Магазин слајдер

3 најубави начини за комбинирање на облеката: Спојте ги летото и есента во еден стајлинг! (ФОТО)

Слободен печат
Кога летото и есента ќе се помешаат, се добиваат феноменални комбинации за облекување во кои нема шанси да останете незабележани… Летната сезона и омилените модни...
Жена Магазин

Вреди да пробате: Лесни и евтини начини со кои можете да го освежите вашиот стил

Слободен печат
Постојат периоди кога сте презаситени со облеката што ја имате во вашиот плакар. Но, тоа не е причина да фрлите се и да почнете да...
Магазин

Не обвинувајте ги другите: Четири начини преку кои сами си го саботирате љубовниот живот!

Слободен печат
Наоѓањето на вистинска љубов, односно на сродна душа, за многумина претставува вистински предизвик. Дали некогаш сте се запрашале зошто е тоа така? Можеби вината не е кај...
Вести Економија

Мерки за институционално справување со загадувањето и климатските промени

Слободен печат
Сојуз на стопански комори на Македонија со иницијативата на жени во климатска акција отпочна со кампања, посветена на подигнување на свеста и преземање мерки со...
Жена Магазин

5 докажани начини за успешно интервју за работа

Слободен печат
Доколку сакате да  ги добиете условите што ги сакате при интревју за работа треба да имате предвид неколку работи: да се подготвите за интервјуто, да...
Магазин Семејство

Снегулки од хартија на 5 начини: Научете како да го направите најубавиот новогодишен украс! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сите ние како деца правевме снегулки од хартија, и покрај модерните декорации, тие се уште се неизоставен дел од овие празници. Иако веројатно се сеќавате...
Забава Магазин

ПРЕДИЗВИК ОД 52 НЕДЕЛИ: Еве како да заштедите 1.400 евра за една година

Слободен печат
Еден од најпопуларните начини за штедење на пари, кој може да се најде на интернет е наречен „Предизвик од 52 недели“ и со него од...
Вести Економија

Тој разговараше со 177 милионери и откри: Сите започнале на ист начин, а ова се нивните правила

Слободен печат
Без разлика дали сакате еден ден да имате на вашата сметка еден или 10 милиони долари, треба да започнете од некаде. За да ги откриете...