Tag : есента

Жена Магазин Магазин слајдер

3 најубави начини за комбинирање на облеката: Спојте ги летото и есента во еден стајлинг! (ФОТО)

Слободен печат
Кога летото и есента ќе се помешаат, се добиваат феноменални комбинации за облекување во кои нема шанси да останете незабележани… Летната сезона и омилените модни...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Фирмите во страв ја чекаат есента и се крстат во нови владини мерки

Весна Дамчевска
Економијата во јули ги покажа првите знаци на заживување, барем според растот на буџетските приходи, но производителите, како носители на стопанската активност, не се оптимисти...
Еспресо Жена Магазин Мода

Деловни комбинации за есента: Игра од класичните кроеви и тренди детали (ФОТО)

Слободен печат
Почетокот на есенската сезона ви донесува поврат на топлите материјали, долгите ракави, но и раскошните трендови кои лесно ќе ја променат внатрешноста на деловниот ормар....
Еспресо Жена Магазин Убавина

На­мач­кај­те тиква на ли­цето

Слободен печат
До­кол­ку сте ку­пи­ле по­го­ле­мо ко­ли­чес­тво тиква, ос­вен тоа што од неа мо­же­те да под­гот­ви­те од­ли­чен де­серт, но и глав­но ја­дење, сло­бод­но мо­же­те да ја ис­ко­рис­ти­те...
Еспресо Жена Магазин Мода

Блуза која ќе го одбележи крајот на летото и почетокот на есента: Хит модел кој одговара на се (ФОТО)

Слободен печат
Се вклопува во секој стил и е одличен избор за секоја прилика… Елегантните блузи им припаѓаат на парчињата кои ги носиме во текот на сите...