20.8 C
Скопје

15 фотки кои покажуваат како инфлуенсерите ве лажат и на што се се подготвени за лајкови (ФОТО)

Сите веќе знаеме дека не треба да веруваме на се што ќе видиме на социјалните мрежи.

Сите сакаат да ги покажат најдобрите моменти од својот живот, но малкумина се подготвени да откријат што навистина се крие зад совршените фотографии.

Bright Side собра фотографии кои покажуваат што се случува зад сцената, а резултатите ќе ви покажат колку тоа се разликува од реалноста, но и на што се се подготвени за лајкови и внимание.

Oh dear Fucking God! I hate cruise ship day!!!

View post on imgur.com

Optical illusion

Fake it till you make it: Profile pic edition

23. I had to save the best for the last. Wtf bro?

This is how I travel from funny

Me?irl from meirl

View post on imgur.com

Single? No problem.

Pictures – fake reality

View post on imgur.com

How to fake a relationship

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар