15 фотки кои покажуваат како инфлуенсерите ве лажат и на што се се подготвени за лајкови (ФОТО)

Сите веќе знаеме дека не треба да веруваме на се што ќе видиме на социјалните мрежи.

Сите сакаат да ги покажат најдобрите моменти од својот живот, но малкумина се подготвени да откријат што навистина се крие зад совршените фотографии.

Bright Side собра фотографии кои покажуваат што се случува зад сцената, а резултатите ќе ви покажат колку тоа се разликува од реалноста, но и на што се се подготвени за лајкови и внимание.

Oh dear Fucking God! I hate cruise ship day!!!

View post on imgur.com

Optical illusion

Fake it till you make it: Profile pic edition

23. I had to save the best for the last. Wtf bro?

This is how I travel from funny

Me😘irl from meirl

View post on imgur.com

Single? No problem.

Pictures – fake reality

View post on imgur.com

How to fake a relationship

Прочитајте и...  Актерката го откри суровиот план на Том Круз: Чека само една работа за да ја воведе ќерка си во Скиентологијата

Прочитај повеќе

Водени лудории во Кушадаси: Тамара Тодевска со семејството ужива во Турција! (ФОТО)

Васко Спасоски

Книгата која подигна прашина за кралското семејство ја режирале Меган и Хари?

Слободен печат

Актерката го откри суровиот план на Том Круз: Чека само една работа за да ја воведе ќерка си во Скиентологијата

Слободен печат

Нов пар на македонската естрада? Летаат љубовни стрели помеѓу Ноне Неделковска и нејзиниот помлад колега Огнен Здравковски (ФОТО)

Васко Спасоски

Одличните хаус звуци на Вук Смиљаниќ доаѓаат во Скопје!

Васко Спасоски

Легендарниот „Роки“ изненади со имиџот: Сталоне малку се запуштил, пуштил стомак и брада (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Оваа година на „Охрид-фест 2020“ ќе пеат само фолкерите!

Васко Спасоски

„Бомба“ е мал збор за неа: Елеонора е најжешката Македонка за ова лето – овие фотографии се доказ! (ФОТО)

Васко Спасоски

НОСЕТЕ ГИ БЕЗГРИЖНО! Еве како да ги спречите проблемите со кожата на лицето поради носењето маска на високи температури

Слободен печат

Правила кои мора да ги исполни секој кој сака да се дружи со Бијонсе! (ФОТО)

Васко Спасоски

ВЕРОЈАТНО ГО ИМАТЕ ВО КУЈНАТА: Избричете ги нозете со оваа намирница и тие ќе ви бидат мазни како свила!

Слободен печат

„Каде ќе оди женава облечена како папагал“? Фановите ја подбраа Џеј Ло, а им пречи и мрсната коса! (ФОТО)

Васко Спасоски