18 C
Скопје

Tag : покажуваат

Вести Свет Слајдер

Нови вознемирувачки снимки покажуваат како Џорџ Флојд ги моли полицајците за милост

Слободен печат
Веќе втор ден трае судскиот процес против поранешниот американски полицаец Дерек Шовин, кој учествуваше во апсењето на покојниот Џорџ Флојд во мај лани кој почина...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Племе во кое жените не се капат и со косата го покажуваат брачниот статус

Слободен печат
Во племето Химба, кое сè уште му одолева на модерниот живот, телата ги фарбаат со црвена боја за да се заштитат од сонцето, а брачниот...
Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

Не се залажувајте повеќе – преземете нешто: 10 знаци кои јасно покажуваат дека не сте среќни во бракот

Слободен печат
Речиси секоја жена порано или подоцна сака да се смири и вдоми покрај еден маж. Но, без ралика дали ќе се омажите или не, сигурно...
Еспресо Жена Магазин Секс

Овие знаци ПОКАЖУВААТ дека момчето со кое се гледате е ЖЕНКАР!

Слободен печат
Можеби понекогаш ви се чини дека тие постојат само во филмовите, но „професионалните“ женкари се насекаде околу нас и можеби токму вие сте нивната следна...
Еспресо Секс

Знаци кои ЈАСНО покажуваат дека ТОЈ никогаш НЕМА ДА ВЕ ПОБАРА ЗА ЖЕНА!

Слободен печат
Некои мажи имаат проблем со сериозното врзување, поради што ретко се женат за своите партнерки. Ви претставуваме кои знаци откриваат дека мажот нема брак на...
Забава Магазин

15 фотки кои покажуваат како инфлуенсерите ве лажат и на што се се подготвени за лајкови (ФОТО)

Слободен печат
Сите веќе знаеме дека не треба да веруваме на се што ќе видиме на социјалните мрежи. Сите сакаат да ги покажат најдобрите моменти од својот...
Еспресо Жена Магазин Убавина

4 здравствени проблеми кои се покажуваат на кожата на вашето лице

Слободен печат
Врз основа на изгледот на кожата можеме лесно да заклучиме што не е во ред со нашето здравје, жолтеникавата или премногу бледата кожа, осипот, мозолчињата...
Магазин Семејство

Дали сте подготвени за второ дете? Овие нешта покажуваат дека СТЕ!

Слободен печат
Еве како да знаете дали веќе е време да го зголемите вашето семејство со уште еден, двајца или тројца членови. 1. Имате поддршка од оние...
Еспресо Жена Магазин Секс

Овие 6 работи покажуваат дека партнерот можеби ве изневерува

Слободен печат
Не е секогаш лесно да се открие партнерот кој изневерува… Но освен оние очигледните знаци, како пораки во доцните часови и се почесто „заглавување на...
Здравје Магазин

10 знаци кои ви покажуваат дека на вашето тело му фали железо

Слободен печат
Нашето тело често испраќа сигнали кои би требало внимателно да ги следиме. Еве неколку показатели дека на вашето тело му е потребно железо… Околу 10...