13 C
Скопје

Tag : реалност

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Технологија Филм и ТВ

ВИДЕО | Апокалипса 2021: Морничавите сцени од сериите стануваат реалност

Слободен печат
Патентот кој Микрософт го регистрираше во САД, а се однесува на комуникацијата со мртвите по нивната смрт, би можело да значи дека епизодите од познатиот...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Социјалните мрежи не се реалност: Не си создавајте комплекси – Инфлуенсерка покажа како точно девојките комплетно го менуваат изгледот (ВИДЕО)

Слободен печат
Емили Кларксон, ќерка на британскиот водител Џереми Кларксон и инфлуенсерка, често нагласува колку филтерите на Инстаграм можат да нарушат нечија самодоверба, а благодарение на својот...
Колумни

Нова реалност со замаглени очи

Жанета Скерлев
Удобно завалени во столчиња со перничиња под виталните делови од телото, уживаме. Пијуцкаме и уживаме. Го сакаме нашето маало, посебно делот кој го нарекуваат „вилиџ“,...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Го оставила момчето и работата, а на пат околу светот друштво и прави најдобриот пријател (ФОТО)

Слободен печат
Сидни Фербраш (24) е совршен пример дека соништата можат да станат реалност. Оваа девојка патува низ Америка со своето куче за кое вели дека и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Некогаш е потребна пауза“ – Сите мислат дека животот на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер е како на филм, но таа не ја крие реалноста (ФОТО)

Слободен печат
Ана Ивановиќ, откако ја заврши професионалната кариера, во целост му се посвети на семејството, сопругот Бастијан Швајнштајгер и двајцата синови Лука и Леон. Иако ужива...
Вести Македонија Слајдер

Захариева: Од заеднички интерес е ние да ја признаеме вашата реалност, но нема да ги промениме условите

Горан Наумовски
Од заеднички интерес е Македонија да ја признае историјата, а истовремено ние да ја признаеме нивната реалност во моментов, вели шефицата на бугарската дипломатија, Екатерина...
Забава Магазин Магазин слајдер

Реални „до коска“ илустрации на борбата против коронавирусот

Слободен печат
Животот каков што го познаваме застана, а сите места кадешто луѓето се собираа и дружеа се затворени. Но, во оваа голема пандемија постојат луѓе со...
Забава Магазин

15 фотки кои покажуваат како инфлуенсерите ве лажат и на што се се подготвени за лајкови (ФОТО)

Слободен печат
Сите веќе знаеме дека не треба да веруваме на се што ќе видиме на социјалните мрежи. Сите сакаат да ги покажат најдобрите моменти од својот...
Жена Магазин

Три митови за бременоста во кои веруваме, а не се точни

Слободен печат
Она што го гледаме во филмовите нема никаква поврзаност со тоа како тече реалноста...