Tag : внимание

Магазин Магазин слајдер Семејство

Внимание: Никогаш не оставајте шише со вода во автомобилот! Ова видео ќе ви покаже што може да се случи!

Слободен печат
Во овие жешки денови преплавени сме со советите како мора да внесуваме доволно течности и да бидеме хидрирани. Шишенцата со вода вообичаено ги носиме секаде...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Обрнете внимание – Протеините се незаобиколен дел на силниот имунолошки систем

Слободен печат
Кога ќе се спомене зајакнување на имунолошкиот систем, прво што ни паѓа напамет е зголемено внесување на витамин Ц. Па така, луѓето овој витамин го...
Магазин Сцена

Ова е најлошиот можен момент за да молите за внимание – Зошто Британците повторно ги нападнаа Меган и Хари?

Слободен печат
Борис Џонсон е во болница, но тие самите себе си се сметаат за најважни, коментираат бесните Британци… Поранешниот британски принц Хари и неговата сопруга Меган...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за вторник 10 декември, Биковите претерано ќе тактизираат, Водолиите ќе бидат повредени бидејќи никој нема да им обрнува внимание

Слободен печат
Овен Добро умеете да го предвидите текот на случување и можниот расплет на деловна сцена. Потребно е да воспоставите внатрешен мир и задоволство. Бик Претерано...
Еспресо Жена Магазин Секс

7 трикови со кои ЗАГАРАНТИРАНО ќе го привлечете машкото внимание!

Слободен печат
Секој маж има свој вкус кога станува збор за изборот на идеална партнерка. Некои мажи сакаат високи и слаби жени со темна коса, други пак...
Еспресо Мода

Се појави во овој мантил и го УКРАДЕ целото внимание! (ФОТО)

Слободен печат
Сопругата на Џорџ Клуни доминира кога станува збор за деловниот стил. Амал Клуни (41) одржа предавање на Универзитетот во Колумбија, а нејзиното елегантно издание е...
Еспресо Шоу биз

Помалата сестра на Кејт Мос во ПРОЅИРЕН ФУСТАН го украде целото внимание! (ФОТО)

Слободен печат
Лоти Мос, манекенката и помала сестра на Кејт Мос, за појавувањето на лондонската Недела на модата избра драматичен фустан за кој уште долго ќе се...
Забава Магазин

15 фотки кои покажуваат како инфлуенсерите ве лажат и на што се се подготвени за лајкови (ФОТО)

Слободен печат
Сите веќе знаеме дека не треба да веруваме на се што ќе видиме на социјалните мрежи. Сите сакаат да ги покажат најдобрите моменти од својот...
Еспресо Шоу биз

ГО УКРАДЕ ЦЕЛОТО ВНИМАНИЕ НА ПРИСУТНИТЕ: Дејвид Бекам во друштво на ОВАА ПОСЕБНА ДАМА ја изненади јавноста (ФОТО)

Слободен печат
Многу познати личности се собраа на еден од најголемите тениски турнири – Вимблдон во Лондон. Во публиката најголемо внимание предизвика Дејвид Бекам кој дојде заедно...
Еспресо Шоу биз

Вака низ годините се менуваше стилот на Јелена Карлеуша (ФОТО)

Слободен печат
Без разлика дали ја сакаме или не, сепак мораме да признаеме дека популарната пејачка Јелена Карлеуша со своите смели и необични креации во кои ја...