Жените полудеа по неа – Гел маска за порцелански тен на кожата на вашето лице

Ќе се ослободите од пигментациските дамки, а вашата кожа ќе добие нежна, порцеланска нијанса…

Убавата, светла и блескава кожа е сон за секоја жена. Но, многумина мислат и дека е недостижен, особено поради пигментациските дамки.

Доколку ве измачува овој проблем, не брзајте со купување на скапи креми за избелување на кожата, туку наместо тоа пробајте ја оваа одлична гел маска од домашната работилница.

За да ја направите, ќе ви бидат потребни само три едноставни состојки, а може да ја употребувате како за лицето, така и за останатите проблематични делови на кожата, вклучувајќи ги и рацете и нозете.

Со текот на времето, со редовна употреба, ќе се ослободите од пигментациските дамки, а вашата кожа ќе добие нежна порцеланска нијанса.

Прочитајте и...  Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Состојки: 1 лажица мед, 1 лажица јогурт или павлака, 1 мала лажичка сок од лимон.

Подготовка: Измешајте ги сите состојки така да добиете хомогена смеса.

Примена: Нанесете ја маската на проблематичните делови и оставете ја да делува 15 до 20 минути. После тоа исплакнете со вода.

Овој третман се препорачува во вечерните часови, пред спиење, бидејќи после отстранувањето на маската може да се јави благо црвенило на кожата. Маската употребувајте ја максимално два до три пати неделно.

Прочитај повеќе

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Слободен печат

Брена го жени најмладиот син: Виктор ги кажа сите детали за свадбата и неговата избраничка Сандра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Антонио Бандерас позитивен на коронавирус: Се чувствувам малку поизморено од вообичаено

Слободен печат

Јелена Ѓоковиќ не може да закрепне од короната: Ноле е загрижен за здравјето на сопругата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба” од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Слободен печат

Емина многу млада останала без татко, па нејзината љубов кон мајка ѝ е посебна: Еве како изгледа таа! (ФОТО)

Васко Спасоски