18 C
Скопје

Tag : неа

Магазин Магазин слајдер Сцена

Љубовната приказна на Андреја Бочели и Вероника: Поради неа го напушти семејството и никогаш не се покаја

Слободен печат
Андреја Бочели е во среќен брак со Вероника Берти, која од него е помлада 26 години, а двојката всушност е среќна поради таа голема разлика....
Живот Магазин Магазин слајдер

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат
Песната која Тито ја забранил поради големиот број самоубиства, го носи насловот „Pluća su mi bolna“ и се смета за една од најтажните песни кои...
Хроника

Ја ранила партнерката со нож затоа што одбила да има секс со неа

Горан Наумовски
Сплитската полиција поднесе кривична пријава против 44-годишна жителка на Сплит, која е осомничена дека со но ја ранила долгогодишната партнерка затоа што не сакала да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Дијана имала резервна тајна венчаница, но што се случило со неа?

Слободен печат
Модната дизајнерка која ја потпишува познатата венчаница во која лејди Дијана Спенсер се омажи за принцот Чарлс од Велс откри дека паралелно постојано работела и...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО I Каков среќник! Купил куќа полна ѓубре, а во неа пронашол богатство вредно 400.000 долари

Слободен печат
Домот на ексцентричната пијанистка која како хрчак ја затрупувала својата куќа со ѓубре и кутии, ја купил еден сопственик на продавница за антиквитети во Канада...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кај неа ништо не е случајно – Кралицата Елизабета никогаш не носи облека во оваа боја, а еве која е причината!

Слободен печат
Во нејзниот случај, но и кога станува збор за Кејт Мидлтон, разновидната палета од бои има своја важност и симболика. На која било силна и...
Живот Магазин Магазин слајдер

Никогаш не се шишала, ниту се фарбала – Денес има коса која е подолга од неа (ФОТО)

Слободен печат
Малгорзата Кулчук никогаш не се шишала ниту пак се фарбала, а нејзината природно костенливо-плава коса кога таа стои достигнува до подот. Оваа студентка која живее...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анастасија Ражњатовиќ направи вистински хаос – Поради ова целиот регион зборува за неа (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Младата српска музичка ѕвезда Анастасија Ражњатовиќ, ќерката на мегапопуларната Цеца Ражњатовиќ успеа со својот петти сингл „Промашена“ повторно да го заврти вниманието на целиот регион...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Серена Вилијамс за Меган Маркл: Никогаш не сум слушнала за неа, не ја познавам (ВИДЕО)

Слободен печат
Серена Вилијамс беше гостинка на венчавката на Меган Маркл и принцот Хари во мај 2018 година, а сега за војвотката од Сасекс не сака јавно...
Еспресо Шоу биз

МАЖИТЕ ЛУДУВААТ ПО НЕА, А ТАА САКА САМО БОГАТИ И СЛАВНИ! Се смееше додека го апсеа нејзиното поранешно момче и го ЗГРОЗИ СВЕТОТ! (ФОТО)

Слободен печат
Шантел Џефрис има повеќе професии – таа е актерка, модел, инфлуенсер, продуцент и ди џеј, но и понатаму е најпозната поради своите љубовни авантури со...