-2 C
Скопје

„Железниот Мајк“ после 15 години се враќа во рингот! (ВИДЕО)

И официјално е познато кога Мајк Тајсон (54) ќе му се врати на боксот, на 28 ноември 2020 година ќе ги одмери силите против уште една легенда, Рој Џонс јуниор (51).

Овој егзибициски настан требаше да биде одржан во септември, но „Железниот Мајк“ го одложи истиот со цел барем одреден дел од публиката би можел да ужива во борбата меѓу двете големи имиња.

Мечот е планиран во осум рунди, а со оглед на тоа какви силни тренинзи имаше Тајсон, сигурно и овојпат ќе привлече големо внимание.

View this post on Instagram

11.28.20 #TysonJones #FrontlineBattle

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on

Во својата кариера Тајсон имаше 58 професионални борби, 50 победи од кои 44 со нокдаун. Последната борба ја имаше во јуни 2005 година кога беше поразен од Кевин МекБрајд.

На спротивната страна Џонс имаше 75 борби, 66 победи од кои 47 со нокдаун.

Прочитајте и...  НБА нема да го стави Коби Брајант на логото на лигата

Поврзани вести

ВИДЕО: Триумф на Наполи, десетина минути за Елмас

Слободен печат

Шоу на Кејн и Бејл за нов триумф на Тотенхем

Слободен печат

Барселона има нов претседател, Меси останува на „Камп Ноу“?

Слободен печат

Милинковиќ-Савиќ на лето од Лацио се сели во Јувентус?

Слободен печат

Коронавирус пред ол-стар натпреварот, двајца кошаркари го откажаа настапот

Слободен печат

Познат распоредот за третиот дел од сезоната во ПМФЛ: Вардар во првите две кола против Шкупи и Шкендија

Слободен печат

Остави Коментар