10 C
Скопје

Tag : рој џонс јуниор

Останатo Спорт

ВИДЕО: Пред 30 години го шокираше светот, сега сака реванш со Тајсон!

Слободен печат
Сензационалниот поранешен шампион во бокс во тешка категорија Џејмс Бастер Даглас (50), чиј нокдаун против тогашниот светски шампион Мајк Тајсон во Токио во 1990 година...
Останатo Спорт

Тајсон: Секако дека пушев марихуана пред борбата со Рој Џонс!

Слободен печат
Легендарниот боксер Мајк Тајсон призна дека пушеше марихуана пред да се врати во рингот и борбата против Рој Џонс јуниор. „Железниот Мајк“ му се врати...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Импресивен „Железниот Мајк“, боксерските легенди приредија спектакл!

Слободен печат
Мајк Тајсон и Рој Џонс јуниор боксуваа во ревијалниот меч одржан во Лос Анџелес кој заврши нерешено. Беше договорено мечот да биде од ревијален карактер,...
Останатo Спорт

„Железниот Мајк“ после 15 години се враќа во рингот! (ВИДЕО)

Слободен печат
И официјално е познато кога Мајк Тајсон (54) ќе му се врати на боксот, на 28 ноември 2020 година ќе ги одмери силите против уште...
Останатo Спорт

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат
Поранешниот светски боксерски шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон, сензационално најави дека на 54. години се враќа во рингот. Тој за свој противник со кого...
Останатo Спорт

Судирот на боксерските легенди е закажан за 12. септември

Слободен печат
Двајцата поранешни шампиони ќе влезат во „клинч“ на 12. септември, а предвидено е мечот да трае осум рунди и ќе биде одржан во Калифорнија. Се...
Останатo Спорт

Се враќам во рингот, лудост е да се одбие Мајк Тајсон

Слободен печат
Поранешниот светски боксерски шампион во дури пет тежински категории Рој Џонс Јуниор потврди дека тој е можниoт противниk на легендарниот Мајк Тајсон. – Да вистина...