Се очекува спектакл, во Белград доаѓа „Железниот“ Мајк Тајсон

Мајк Тајсон /Фото: /EPA-EFE ETIENNE LAURENT

Светското првенство во бокс ќе се одржи во Белград од 24 октомври до 6 ноември 2021 година, поради што во Србија ќе дојдат едни од најдобрите учесници на овој спорт, но и еден од најдобрите во историјата.

Како што е потврдено за „Блиц спорт“ од Боксерската федерација на Србија, славниот Мајк Тајсон ќе биде гостин на оваа организација и на Србија на Светското првенство.

Боксерската легенда треба да пристигне во Белград пред финалето на Светското првенство, а познати се и некои од конкретните услови кои ќе ги има во српскиот главен град. Американецот ќе го има дури целиот кат на еден од најпознатите хотели во Србија достапен за употреба во Белград.

Покрај тоа, детално и доста специфично мени веќе е доставено до истиот хотел, базирано на месо од бизон и многу различни комбинации на свежи исцедени сокови од овошје.

Не е познато колку време Тајсон ќе остане во Србија, но тој не е единствената светска ѕвезда која се очекува да присуствува на овој настан.

Познатиот холивудски актер Марк Волберг исто така треба да дојде во Белград и ќе биде дел од церемонијата на отворање на Светското првенство.

Видео на денот