• светско првенство

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Стеван Цаневски: Очекував 3 порази, но не очекував да се срамиме од играта на ракометарите

Македонската ракометна репрезентација оствари пласман за заборав на актуелното Светско првенство. Нашите рекометари во групната фаза одиграа три мошне лоши натпревари, примајќи голем број на голови. На дуелите коишто се одиграа во Полска, присуствуваше уредникот на порталот Екипа, Стеван Цаневски, кој виденото им го пренесе на гледачите на Слободен печат. – Има многу фактори, некако …

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Стеван Цаневски: Очекував 3 порази, но не очекував да се срамиме од играта на ракометарите Read More »