17.8 C
Скопје

Tag : мајк тајсон

Останатo Спорт

„Железниот“ Мајк Тајсон најави спектакл против Ленокс Луис!

Слободен печат
Мајк Тајсон не успеа да договори ревијален меч со Ивандер Холифилд. Поточно, организаторите не можеа да му платат повеќе од 25 милиони долари, па го...
Останатo Спорт

Тајсон до крајот на годината сака да боксува со Холифилд и Луис

Слободен печат
Во својот подкаст „Hotboxing“, Тајсон открива дека сака да боксува против поранешните шампиони Ивандер Холифилд и Ленокс Луис. – До крајот на оваа година ги...
Останатo Спорт

Мајк Тајсон ја потврди новата борба против Холифилд!

Слободен печат
Легендарниот боксер Мајк Тајсон потврди дека повторно ќе влезе во рингот и ќе ги вкрсти ракавиците со својот стар ривал. Тајсон ќе се бори против...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Џејми Фокс ќе го глуми Мајк Тајсон во новата мини серија

Слободен Печат
Се подготвува мини серија инспирирана од животот на Мајк Тајсон, а главната улога ќе му припадне на познатиот актер Џејми Фокс, пишува „Холивуд репортер“. Мини...
Останатo Спорт

Тајсон одби огромна сума на пари за да боксува со Холифилд

Слободен печат
Откако Тајсон се врати во рингот и имаше егзибициски меч со Рој Џонс Јуниор, постојано се зборува за потенцијален нов бокс меч на големите ривали...
Останатo Спорт

Тајсон е подготвен за ново враќање во рингот, познат и датумот

Слободен печат
Додека целиот свет со нетрпение го очекува боксерскиот спектакл помеу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури во која мечот кој го даде апсолутниот шампион во тешка...
Останатo Спорт

Легендите по 34 години повторно во рингот, се подготвува боксерски спектакл вреден повеќе од 200 милиони евра

Слободен печат
Еден од најдобрите боксери на сите времиња потврди дека неговите претставници преговараат со тимот на Мајк Тајсон, за одржување на трет меч помеѓу нив. Еден...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Пред 30 години го шокираше светот, сега сака реванш со Тајсон!

Слободен печат
Сензационалниот поранешен шампион во бокс во тешка категорија Џејмс Бастер Даглас (50), чиј нокдаун против тогашниот светски шампион Мајк Тајсон во Токио во 1990 година...
Останатo Спорт

Тајсон: Секако дека пушев марихуана пред борбата со Рој Џонс!

Слободен печат
Легендарниот боксер Мајк Тајсон призна дека пушеше марихуана пред да се врати во рингот и борбата против Рој Џонс јуниор. „Железниот Мајк“ му се врати...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Импресивен „Железниот Мајк“, боксерските легенди приредија спектакл!

Слободен печат
Мајк Тајсон и Рој Џонс јуниор боксуваа во ревијалниот меч одржан во Лос Анџелес кој заврши нерешено. Беше договорено мечот да биде од ревијален карактер,...