8 C
Скопје

Tag : мајк тајсон

Останатo Спорт

Легендите по 34 години повторно во рингот, се подготвува боксерски спектакл вреден повеќе од 200 милиони евра

Слободен печат
Еден од најдобрите боксери на сите времиња потврди дека неговите претставници преговараат со тимот на Мајк Тајсон, за одржување на трет меч помеѓу нив. Еден...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Пред 30 години го шокираше светот, сега сака реванш со Тајсон!

Слободен печат
Сензационалниот поранешен шампион во бокс во тешка категорија Џејмс Бастер Даглас (50), чиј нокдаун против тогашниот светски шампион Мајк Тајсон во Токио во 1990 година...
Останатo Спорт

Тајсон: Секако дека пушев марихуана пред борбата со Рој Џонс!

Слободен печат
Легендарниот боксер Мајк Тајсон призна дека пушеше марихуана пред да се врати во рингот и борбата против Рој Џонс јуниор. „Железниот Мајк“ му се врати...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Импресивен „Железниот Мајк“, боксерските легенди приредија спектакл!

Слободен печат
Мајк Тајсон и Рој Џонс јуниор боксуваа во ревијалниот меч одржан во Лос Анџелес кој заврши нерешено. Беше договорено мечот да биде од ревијален карактер,...
Останатo Спорт

Тајсон изгледа застрашувачки пред враќањето во рингот!

Слободен печат
Легендарниот Мајк Тајсон му се враќа на боксот после 15 години, а доста сериозно ја сфаќа борбата против Рој Џонс која ќе биде одржана годинава...
Останатo Спорт

Ги чекам допинг резултатите за да дознаам дали сум бремен

Слободен печат
Мајк Тајсон во својот подкаст зборуваше со Џеф Новицки, потпретседателот на УФЦ задолжен за здравјето на спортистите и тема на разговот беше допингот. Џеф Новицки...
Останатo Спорт

Тајсон се правда: Не бев дрогиран туку уморен

Слободен печат
Мајк Тајсон на 54-годишна возраст најави кам-бек во рингот и поради претстојниот хуманитарен меч со Рој Џонс јуниор беше гостин на англиската емисија „Добро утро...
Останатo Спорт

„Железниот Мајк“ после 15 години се враќа во рингот! (ВИДЕО)

Слободен печат
И официјално е познато кога Мајк Тајсон (54) ќе му се врати на боксот, на 28 ноември 2020 година ќе ги одмери силите против уште...
Останатo Спорт

Кои се десетте најголеми удирачи во боксот, Тајсон е втор, а големиот Мухамед Али го нема на листата

Слободен печат
Боксот е еден од најстарите олимписки спортови заедно со борењето и неколку атлетски дисциплини, а за прв пат е воведен во Олимписките игри во 688...
Останатo Спорт

Тајсон е во топ форма, за малку ќе му ја „откинеше“ главата на тренерот (ВИДЕО)

Слободен печат
Тајсон интензивно се подготвува за враќањето во рингот, на 28. ноември го очекува егзибициски меч со 50-годишниот Рој Џонс јуниор и на социјалните мрежи често...