7.1 C
Скопје

Tag : ринг

Останатo Спорт

„Железниот Мајк“ после 15 години се враќа во рингот! (ВИДЕО)

Слободен печат
И официјално е познато кога Мајк Тајсон (54) ќе му се врати на боксот, на 28 ноември 2020 година ќе ги одмери силите против уште...
Останатo Спорт

Мејведер во ринг против Нурмагомедов, тоа би била најскапата борба во историјата!

Слободен печат
Освен меч против Хабиб Нурмагомедов, а за непоразениот боксер Флојд Мејведер не е проблем во реванш дуел повторно да ги одмери силите против Конор Мекгрегор....
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат
40-годишната јапонска актерка Јуко Такеучи е пронајдена мртва во својот стан во Токио. Полицијата покрена истрага, а според пишувањето на медиумите, оваа наградувана актерка, мајка...
Останатo Спорт

„Железниот Мајк“ изгледа застрашувачки пред 54 роденден! (ВИДЕО)

Слободен печат
На 30 јуни Мајк Тајсон ќе го прослави 54 роденден, уште во пролетниот период започна со сериозни тренинзи. „Железниот Мајк“, славниот американски боксер, наскоро се...
Останатo Спорт

Силва: Мислам дека нашата борба би била историска! (ФОТО)

Слободен печат
Легендарниот Андерсон Силва е најстариот УФЦ борец со 45 години. Иако во последните осум борби има шест порази, поранешниот шампион во средна категорија не планира...
Останатo Спорт

Кличко го тренира Холифилд за борбата против Тајсон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што од претходно се предвидува, иако нема никаква официјална потврда, можна е нова борба помеѓу боксерските великани Мајк Тајсон и Ивандер Холифилд. Поранешниот боксерски...
Останатo Спорт

Тајсон и Холифилд повторно во рингот!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Поминаа 15 години од последната борба на Мајк Тајсон, но и на 53 години тренира како во неговите најдобри денови. Како што веќе е познато,...
Останатo Спорт

И на 53 години, ударите на Тајсон се застрашувачки! (ВИДЕО)

Слободен печат
На 53 години, поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија Мајк Тајсон се подготвува за враќање во рингот. И покрај тоа што одамна е...
Останатo Спорт

НАЈСЕКСИ СПОРТ: Девојки се борат во ринг само во долна облека (ВИДЕО)

Слободен спорт
ЛФЦ првенството е дел од ММА светот каде наместо мажите, доминираат жените и овој спорт важио за најсекси на светот. Причина за тоа е бидејќи...
Останатo Спорт

Уште не почнала борбата, шампионот падна од рингот и се повреди! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден неверојатен момент ни доаѓа од Јужноафриканската Република. Тамошниот шампион во бокс во тешка категорија, Руан Визер се повреди без да прими удар. Визер во...