Tag : ринг

Останатo Спорт

Силва: Мислам дека нашата борба би била историска! (ФОТО)

Слободен печат
Легендарниот Андерсон Силва е најстариот УФЦ борец со 45 години. Иако во последните осум борби има шест порази, поранешниот шампион во средна категорија не планира...
Останатo Спорт

Кличко го тренира Холифилд за борбата против Тајсон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што од претходно се предвидува, иако нема никаква официјална потврда, можна е нова борба помеѓу боксерските великани Мајк Тајсон и Ивандер Холифилд. Поранешниот боксерски...
Останатo Спорт

Тајсон и Холифилд повторно во рингот!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Поминаа 15 години од последната борба на Мајк Тајсон, но и на 53 години тренира како во неговите најдобри денови. Како што веќе е познато,...
Останатo Спорт

И на 53 години, ударите на Тајсон се застрашувачки! (ВИДЕО)

Слободен печат
На 53 години, поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија Мајк Тајсон се подготвува за враќање во рингот. И покрај тоа што одамна е...
Останатo Спорт

НАЈСЕКСИ СПОРТ: Девојки се борат во ринг само во долна облека (ВИДЕО)

Слободен спорт
ЛФЦ првенството е дел од ММА светот каде наместо мажите, доминираат жените и овој спорт важио за најсекси на светот. Причина за тоа е бидејќи...
Останатo Спорт

Уште не почнала борбата, шампионот падна од рингот и се повреди! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден неверојатен момент ни доаѓа од Јужноафриканската Република. Тамошниот шампион во бокс во тешка категорија, Руан Визер се повреди без да прими удар. Визер во...
Останатo Спорт

Хавајската секс „бомба“ се враќа во рингот! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Атрактивната девојка од Хаваи својот последен меч го имаше во јануари оваа година, а сега им се врати на сериозните тренинзи. Рејчел на тој меч...
Останатo Спорт

Кличко му се враќа на боксот, има и добра причина!

Слободен печат
Поранешниот боксер во тешка категорија Владимир Кличко ќе се врати во рингот само за остварување на рекорд. А тој рекорд го држи Џорџ Форман кој...
Останатo Спорт

Рускиот „Попај“ дебитираше во рингот! (ВИДЕО)

Слободен печат
23-годишниот Русин Кирил Терешин, познат по прекарот „Руски Попај“, дебитираше во ММА.. Терешин е познат поради своите огромни бицепси, на своја одговорност во мускулите вбризгува...
Останатo Спорт

Сестрата на починатиот бугарски боксер се сомнева дека е убиен

Слободен печат
За време на викендот на боксерскиот турнир во Скадар, Албанија, бугарски боксер почина за време на бокс меч со домашен натпреварувач. Помалата сестра на трагично...