14 C
Скопје

ФОТО: Како денес изгледа најстрашното девојче од нашето детство?

Тешко дека било кој може да ја заборави првата средба со Самара Морган, морничавото девојче од култниот хорор „The Ring“. Актерката Давеј Чејс во меѓувреме порасна во вистинска убавица, но продолжи со кошмарите.

Актерката Давеј Чејс ја играше Самара кога имаше 12 години, а девојчето со долга црна коса кое живее на дното од бунарот и од ТВ екранот ползи кон вас, стана една од легендите на поп културата.

Давеј имаше релативно запазена улога во класиката „Donnie Darko“ и серијата „Big Love“ која се емитуваше до 2011, а го позајмувше и својот глас на некои анимирани јунаци, меѓутоа во последно време и да сте ја виделе во некои остварувања – сигурно не би ја препознале.


Давеј денес има 30 години, носи пирсинг на носот и делува како една од оние убавици со став кои го освојуваат вниманието каде и да се појават.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daveigh (@daveighc)


А доколку се прашувате зошто никој не ја ангажира повеќе, одговорот лежи во нејзината репутација како проблематична девојка.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Лиле Лиде сними песна посветена на министерот за здравство: „Лиде на Венко“ е новиот хит

Таа неколку пати имаше проблеми со законот – беше уапсена поради поседување на дрога, возење со украден автомобил, а најголемата дамка и стои од 2016 година кога пред болница остави човек кој умира и избега од лице место. Човекот починал од преголема доза на наркотици, а Чејс денес важи за личност која на некој начин учествувала во неговата смрт, односно го оставила да почине и побегнала.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daveigh (@daveighc)

Поврзани вести

ФОТО: Ким Кардашијан не ја пропушти големата прослава на Бекамови

Слободен печат

Експерт објаснува зошто децата постојано ја бараат својата мајка

Слободен Печат

Правила што не смеете да ги прекршите кога приготвувате шпагети

Слободен Печат

ВИДЕО | Три совршени летни бохо фризури кои ќе направат да изгледате одлично: Неодоливи, а така лесно се прават!

Слободен печат

Сестрата на Мајкл Џексон има пластично лице зад кое се крие хорор приказна – Татко ми ме силуваше, а мајка ми му велеше: Не, Џо, таа вечерва е уморна

Слободен печат

Градоначалникот на Нови Сад го потврди одржувањето на ЕГЗИТ Фестивалот ова лето!

Слободен Печат

Остави Коментар