Tag : детство

Магазин Магазин слајдер Сцена

Сенидах откри зошто Цеца е важна за неа: Пејачката сподели детали од детството! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од моментално најпопуларни пејачки во регионот, Сенида Ајдарпашиќ или позната како Сенидах, открила детали од своето детство, а потоа раскажа дека всушност тој период...
Вести Свет

ОН: Околу седум милиони малолетници во светот се затворени

Слободен печат
Околу седум милиони деца се чувани во затвори, полициски притвори, миграциски центри, домови за лица со попреченост и институции за социјална заштита, се наведува во...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

ГЛЕДАЛА КАКО МАЈКА Ѝ ГО УБИВА ТАТКО Ѝ: После сè, актерката конечно живее нормален живот

Слободен печат
Таа денеска важи за една од најдобрите и најплатените холивудски актерки, но нејзините детство и младост воопшто не биле мирни и пријатни....
Жена Магазин

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД: „Ова бебе сум јас, а тоа околу мене се иглите на мајка ми“ (ФОТО)

Слободен печат
„Ова сум јас на 18 месеци и да, тоа околу мене се игли и да, така ни изгледаше целата куќа“, напишала таа....
Еспресо Шоу биз

Мадона имала детство полно СТРАДАЊЕ и БОЛКА, а овие податоци не сте ги знаеле!

Слободен печат
Животот воопшто не ја штедел, но таа сепак се изборила и тргнала по правиот пат. Популарната пејачка денес ужива во славата ширум светот, а за...
Вести Ви Препорачуваме Култура

Гоце Митевски ја дигитализираше ЛЕГЕНДАРНАТА „БУШАВА АЗБУКА“

Слободен печат
Гоце Митевски самостојно, без финансиска помош, и со многу труд го дигитализираше најомиленото македонско едукативно издание „БУШАВА АЗБУКА”! „Печатеното издание го добив како подарок од...