Загуби од Федерер, па го имаше најодвратниот можен изговор! (ВИДЕО)

Рожер Федерер триумфираше со 2:1 по сетови 6:7 (5), 7:5 и 10:7 против Ник Кирјос во новите пресметки помеѓу Тимот на Европа и тимот на светот. „Контроверзниот“ австралиски тенисер загуби во ревијалниот меч од Швајцарецот на „Лејвер купот“, а најде една необична причина да се оправда.

Во текот на саботниот меч, Австралиецот одлично започна, го освои првиот сет, а потоа се откажа, бидејќи му се допадна една девојка од трибините?!

Кога седна да одмори, Кирјос на својот тим на клупата му објасни…

Прочитајте и...  Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

– Ја загубив концентрацијата. Видов навистина добра девојка во публиката. Искрено велам, би ја оженил веднаш. Веднаш! – рече тој, а камерата беше доволно близу да го сними моментот.

Во останатите дуели Александр Зверев (Германија) загуби од Американецот Џон Изнер, а Рафаел Надал (Шпанија) триумфираше над Милош Раониќ (Канада).

Прочитај повеќе

Милосављев до Периќ: Најдобриот голмански тренер, ментор и животен учител!

Слободен печат

Официјално закажани првите мечеви, повторно Премиер лига од 17 јуни!

Слободен печат

Човекот кој го „пензионираше“ Тајсон, сега работи како шумар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Георгиев: Вардар е како Левски и ЦСКА

Слободен печат

Кој ќе биде шампион: Предвидете ги резултатите до крајот на сезоната во „Ла Лига“!

Слободен печат

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Слободен печат

Чудна атмосфера во еден од најубавите европски стадиони! (ВИДЕО)

Слободен печат

После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат