Вработи се преку KARIERA.mk

Кариера.мк

Штом се одлучи да ја отвориш оваа содржина, веројатно си активен пребарувач на работа! За да ја направиме твојата потрага по совршеното работно место полесна, издвојуваме популарни огласи за работа во изминатава недела. Аплицирај денес и почни да чекориш кон твојот кариерен пат од утре!

Хотел Double Tree by Hilton на само неколу минути од реката и од центарот на Скопје, безвременски дизајн и име кое означува бренд, отвори конкурс за вработување на 4 позици во различни сектори. Доколку имате желба да работите според светски стандарди и да го збогатите вашето резиме со искуство во угледна светска компанија разгледајте ги можностите кои се нудат во моментот

ХОСТЕСА
ХОТЕЛСКИ НОСАЧ
ХАУСМАЈСТОР
ЕЛЕКТРИЧАР

А1 Македонија, водечки провајдер за комуникациски и дигитални решенија во Централна и Источна Европа, којшто работи во седум држави и обезбедува услуги за околу 24 милиони корисници. Повеќе од 1.100 вработени, под брендот А1, се грижат за обезбедување на најдоброто корисничко искуство за над 1.200.000 корисници. Оваа недела вработува SALES ADVISOR.

Адева е ексклузивна технолошка мрежа на професионалци која ги поврзува најдобрите инженери во светот со водечки компании, организации и стартапи. Инженерската мрежа е дистрибуирана низ целиот свет, со инженери во повеќе од 35+ земји. Како компанија создаваат работно место од иднината што ја цени флексибилноста, автономијата и транспарентноста. Ако тоа звучи како нешто од што би сакале да бидете дел, аплицирајте за нивните отворени работни места ТУКА.

Со над 100 години технолошка иновација, KEMET ELECTRONICS помага да се направи широк спектар на производи во најбрзо растечките индустрии во светот. Во моментот се во потрага по

CUSTOMER SUPPORT REPRESENTATIVE
BUYER

За потребите на USAID Strengthening Resource Mobilization Activity потребни се КОНСУЛТАНТИ

НЕУРОМЕДИКА е во потрага по 4 различни профили со одлични услови за работа

АДМИНИСТРАТОР – ОПЕРАТОР
МАРКЕТИНГ СПЕЦИЈАЛИСТ
ОПШТ ДОКТОР
МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ

Ikonë Studio е основано во 2011 година од забавни луѓе со луди идеи, кои се исклучително страствени за својата работа.Неговата цел е развој на кинематографија и производство на ТВ реклами во Косово, фокусирани на млади филмски и меѓународни копродукции. Всушност моментално Ikonë Studio најголемата компанија за изнајмување на филмска опрема во Косово и професионални филмски услуги. Искористете ја можноста и аплицирајте за големиот број на отворени работни места за VIDEO EDITORS.

ВАН ХООЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ, белгиски реномиран производител на автобуси, лоциран во Технолошко Индустриската Развојна Зона – Скопје 2, во моментот вработува ФИНАНСИСКИ АНАЛИТИЧАР и АСИСТЕНТ ВО СМЕТКОВОДСТВО

Koton Скопје интернационална компанија која успешно работи во Северна Македонија околу 7 години, распишува конкурс за ПРОДАЖЕН ПЕРСОНАЛиАРАНЖЕР

Сите останати активни огласи, можете да ги погледнете на kariera.mk 

Комерцијален ПР текст
Видео на денот