ВИДЕО: Трајкоски во Топ 5 одбрани, Маџовски со прекрасен гол во Лига Европа

Еурофарм Пелистер ја забележа првата победа во новата сезона на Лига Европа и на најдобар можен начин му го честитаа 20 роденден на компанијата „Еурофарм“, која е главен акционер во клубот.

Во петтиот одигран натпревар сезонава во групата „Д“, битолчани конечно сезонава вкусија европски триумф откако го совладаа словенечкиот клуб Тримо Требње.

Веќе традиционално Европската ракометна федерација ги објавува најдобрите голови и одбрани после секое коло.

Повторно во изборот на ЕХФ во Топ 5 одбрани се наоѓа голманот на Еурофарм Пелистер, Благојче Трајкоски.

А исто така во Топ 5 голови е и левото репрезентативно крило, Бојан Маџовски.

Прочитајте и...  Алушовски: Против Брест Мешков да го обезбедиме шестото место

Поврзани вести

ВИДЕО: Барса во финалето на Кралскиот куп го чека Енис Барди!

Слободен печат

ВИДЕО: Лондонската магла ги „проголта“ шампионските амбиции на Манчестер јунајтед!

Слободен печат

ВИДЕО: Цел меч за Несторовски на „Сан Сиро“, Милан до бод во 97 минута!

Слободен печат

ФОТО: Го преживеа падот на авионот на Шапекоенсе, сега преживеа нова голема несреќа!

Слободен печат

Српскиот фудбалер Живковиќ ја плати целата сума за лекување на осумгодишно девојче!

Слободен печат

ВИДЕО: Во финишот им избега победата на Елмас и Наполи!

Слободен печат

Остави Коментар