8 C
Скопје

Tag : бојан маџовски

Ракомет Спорт

Маџовски успешно опериран, на терените се враќа за еден месец

Слободен печат
Крилото на македонската репрезентација и на Еурофарм Пелистер, Бојан Маџовски, имаше оперативен зафат на прстот на раката поради што го очекува дополнителна пауза од 30....
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Трајкоски во Топ 5 одбрани, Маџовски со прекрасен гол во Лига Европа

Слободен печат
Еурофарм Пелистер ја забележа првата победа во новата сезона на Лига Европа и на најдобар можен начин му го честитаа 20 роденден на компанијата „Еурофарм“,...
Ракомет Спорт

Маџовски: Потребна ни е една победа за враќање на самодовербата

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Пелистер во досегашниот дел од ракоментата Лига на Европа не успеа да се израдува на победата, во четири кола има учинок од...
Ракомет Спорт

Квалификации ЕП: Македонија без Манасков против Швајцарија!

Слободен печат
Најдобрата македонска репрезентација в сабота ќе брка триумф во Цуг пртоив Швајцарија без нашето лево крило Дејан Манасков. Играчот на Веспрем не отпатува во Швајцарија...
Ракомет Спорт

ЛШ: „Вртенката“ на Маџовски во ТОП 5 голови на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еурофарм Работник пред своите фанови загуби од Татран Прешов со 23:24 во петтото коло од групата „Ц“ во Лигата на шампионите, гостите до триумфот стигнаа...
Ракомет Спорт

Уште еден репрезентативец во Еурофарм Работник

Слободен печат
Маџовски (25) игра на позицијата лево крило, претходно ги бранеше боите на Металург и Пелистер. Еурофарм Работник има сериозни амбиции за наредната сезона, потсетување дека...