9 C
Скопје

Tag : тримо требње

Ракомет Спорт

ВИДЕО: Трајкоски во Топ 5 одбрани, Маџовски со прекрасен гол во Лига Европа

Слободен печат
Еурофарм Пелистер ја забележа првата победа во новата сезона на Лига Европа и на најдобар можен начин му го честитаа 20 роденден на компанијата „Еурофарм“,...
Ракомет Спорт

Сефте за Е. Пелистер во Лига на Европа, му наплати со камата на Тримо Требње

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер конечно во петтиот натпревар ја забележаа првата победа во Лигата на Европа. Пелистерци во Битола со 33:26 го совладаа Тримо Требње...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Мечот со Требње доаѓа во ситуација која за нас не е најдобра!

Слободен печат
Еурофарм Пелистер денеска во спортската сала „Боро Чурлевски“ го очекува нов натпревар од Лигата на Европа против словенечкиот претставник Тримо Требње. Битолчани загубија на првиот...
Ракомет Спорт

ЛЕ: Еурофарм Пелистер поразен од Тримо Требње

Слободен печат
Во својот четврти натпревар сезонава во Лига Европа екипата на Еурофарм Пелистер загуби на гостувањето во Љубљана од Тримо Требње со резултат 28:24. Битолчани воглавно...
Ракомет Спорт

Време е за прва победа на Е. Пелистер во Лигата на Европа

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва (20.45 часот) на гостувањето кај словенечкиот Требње ќе се обидат да дојдат до првата победа во Лигата на Европа. Пелистерци...
Ракомет Спорт

Лига Европа, Трајкоски: Имаме тактика за брзата игра на Словенците!

Слободен печат
Еурофарм Пелистер се подготвува за својот четврти меч оваа сезона во Лига Европа против Тримо Требње кој ќе се одигра утре со почеток од 20.45...
Ракомет Спорт

Бабиќ пред Тримо Требње: Улогата на фаворит не треба ни да се спомнува!

Слободен печат
Еурофарм Пелистер се подготвува за новиот натпревар во Лига Европа, негов нареден противник ќе биде Тримо Требње од Словенија во рамките од петтото коло. Овој...