16 C
Скопје

Tag : благојче трајкоски

Ракомет Спорт

ВИДЕО: Трајкоски во Топ 5 одбрани, Маџовски со прекрасен гол во Лига Европа

Слободен печат
Еурофарм Пелистер ја забележа првата победа во новата сезона на Лига Европа и на најдобар можен начин му го честитаа 20 роденден на компанијата „Еурофарм“,...
Ракомет Спорт

Лига Европа, Трајкоски: Имаме тактика за брзата игра на Словенците!

Слободен печат
Еурофарм Пелистер се подготвува за својот четврти меч оваа сезона во Лига Европа против Тримо Требње кој ќе се одигра утре со почеток од 20.45...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Трајкоски во Топ 5 одбрани на колото во Лига Европа!

Еурофарм Пелистер со реми ја отвори европската сезона на домашен терен, откако во рамките од третото коло на Европската лига одигра 25:25 против швајцарскиот претставник...
Ракомет Спорт

Интервју со Благојче Трајкоски: Силен Еурофарм Пелистер е добро за македонскиот ракомет!

Фидан Коминовски
Веб порталот на „Слободен печат“ направи интервју со еден од голманите на ракометниот клуб Еурофарм Пелистер, Благојче Трајкоски. 33-годишниот чувар на мрежата кој ги бранеше...