17 C
Скопје

Tag : топ 5 голови

Ракомет Спорт

ВИДЕО: Митревски во изборот на ЕХФ, бразилска „шрауба“ во Скопје!

Слободен печат
Денеска Европската ракометна федерација ги објави најдобрите пет голови и одбрани после првите натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите. Во Топ 5 одбраните повторно...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Репрезентативецот Костески во Топ 5 голови на Лига Европа!

Слободен печат
Ненад Костески одигра уште една одлична партија во дресот на Еурофарм Пелистер и беше меѓу најзаслужните за големата победа над данскиот вицешампион ГОГ Гудме во...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Трајкоски во Топ 5 одбрани, Маџовски со прекрасен гол во Лига Европа

Слободен печат
Еурофарм Пелистер ја забележа првата победа во новата сезона на Лига Европа и на најдобар можен начин му го честитаа 20 роденден на компанијата „Еурофарм“,...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: „Цепелинот“ на Велковски и Мандалиниќ во Топ 5 голови на Лига Европа!

Слободен печат
По повеќе од осум месеци Еурофарм Пелистер одигра официјален натпревар и тоа во новоформираната Лига Европа. Во рамките на второто коло, избраниците на Жељко Бабиќ...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Фантастичното лево крило на Металург во Топ 5 голови на Лига Европа!

Слободен печат
Еден од седмерците што ги изведе ракометарот на Металург, Милан Поповиќ влезе во петорката најубави голови на првото коло на Лига Европа. Извонредното лево црногорско...
Ракомет Спорт

Одличниот Лазаров во најтесниот избор за гол на сезоната во Франција! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што е веќе познато, сезоната во најдобрата француска лига заврши предвремено поради пандемијата на коронавирус, ПСЖ беше прогласен за шампион. Нант на најдобриот македонски...
Ракомет Спорт

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат
Изминатиот викенд Вардар успеа со победата над Мотор Запорожје и официјално да го обезбеди пласманот во осминафиналето во ракометната Лига на шампионите. Македонскиот и европски...
Ракомет Спорт

Чаневски со најдобрата одбрана на колото во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во претпоследниот натпревар оваа сезона во Лигата на шампионите Еурофарм Работник загуби на гостувањето кај Кокс со резултат 23:21. Голманот на битолскиот клуб, Градимир Чаневски...