-1 C
Скопје

ВИДЕО: Стојоски со државен рекорд и злато на „Новогодишниот митинг“ во Белград!

На вчерашната трка Јован Стојоски забележа нов државен рекорд на Македонија на трката на 200 метри во сала.

Нашиот атлетичар на јубилејниот 10-ти по ред „Новогодишен митинг“ во Белград (Србија) во организација на Атлетскиот клуб Црвена звезда имаше резултат 21.97 секунди.

Воедно Стојоски на ова натпреварувањето го освои и златниот медал, пред Милош Радојковиќ, Лука Радојичиќ и Стефан Михајлов.

Уште еднаш покажува Македонецот дека е во врвна форма, како одлична најава за наредните предизвици..

На видео записот можете да го погледнете неговиот настап во Белград:

Прочитајте и...  ВИДЕО: Харден го уништи „својот“ Хјустон

Поврзани вести

Атлетик Билбао за 14 дена може двапати да го освои Кралскиот куп

Слободен печат

ВИДЕО: Челси го освои „Енфилд“, сите мечеви во Премиер лигата со ист резултат!

Слободен печат

ЛШ: Лазаров во осминафиналето со Кјелце, Митревски против Алборг

Слободен печат

Ракитиќ до Меси: Имам трофеј кој никогаш нема да го освоиш!

Слободен печат

ВИДЕО: ВАР го спаси Мурињо, Евертон во трка за Лига на шампиони!

Слободен печат

Стоилов гневен по поразот: Некои ракометари не разбираат за колку посебен клуб играат

Слободен печат

Остави Коментар