• златен медал

Македонскиот каратист Неделковски освои злато на меѓународниот турнир „Кроација опен“

Александар Неделковски во силна конкуренција на меѓународниот карате турнир „Кроација опен“ во Риека (Хрватска) успеа да освои златен медал во кати категорија јуниори до 21 година. Дојде до првото место пред Словакот Роман Хрчка, а „бронзени“ беа Италијанците Самуеле Москатели и Гвидо Полсинели. Воедно Неделковски (членот на Карате Клубот Металург) се закити со уште еден …

Македонскиот каратист Неделковски освои злато на меѓународниот турнир „Кроација опен“ Read More »