• државен рекорд

Ивановски на Балканското првенство во Србија урна рекорд стар 39 години

Викендов на Балканското сениорско првенство во Смедерево (Србија) на трката на 5000 метри Дарио Ивановски го освои третото место. Македонскиот атлетичар дојде до бронзата со време 14:02.32 минути што претставува нов државен рекорд. Ивановски го урна 39 години стариот рекорд кој беше во сопственост на Стевче Ѓорѓиевски (14:06.52 мин.) Во истата дисциплина првото место го …

Ивановски на Балканското првенство во Србија урна рекорд стар 39 години Read More »