ВИДЕО | Со солзи во очите Шерон Стоун откри дека изгубила половина од своето богатство

Фото: ЕПА

Холивудската актерка Шерон Стоун неодамна одржа искрен говор на собирот на средства на Фондот за истражување за ракот на жените (WCRF). При прифаќањето на наградата за храброст, таа сподели дека изгубила половина од своето богатство во она што таа го нарече „банкарско нешто“ што се случи неодамна, мислејќи на колапсот на банката во Силиконската долина, пренесува „New York Post“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone)


И покрај загубата на парите и неодамнешната смрт на нејзиниот брат, Стоун ги охрабри другите да станат и да го ценат својот живот.

„Ова не е лесно време за никој од нас. Ова е тешко време во светот, но јас ви кажувам дека немам некој политичар да ми каже што можам а што не можам да правам“ – изјави актерката.

Самата Стоун беше подложена на операција во 2001 година за отстранување на бенигни тумори од градите. Таа зборуваше и за добивањето погрешна дијагноза во ноември, за која се покажа дека е „голем фиброиден тумор“ за кој е потребна операција.

 

И покрај нејзините борби, Стоун продолжува да ги инспирира другите да имаат храброст и да се залагаат за она во што веруваат, дури и кога ситуацијата станува тешка. Како што рече таа: „Стани и кажи колку вредиш. Те охрабрувам на тоа“.

ФОТО | Шерон Стоун ја покажа својата прва уметничка изложба во галерија на Хрватка

Продолжува кралската премиера на Џејмс Бонд: Шерон Стоун го придружуваше Принцот Алберт во Монако

ФОТО | Почина 11-месечниот внук на Шерон Стоун, актерката скршена ја објави тажната вест

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот