ВИДЕО: Шкупи со победа на подготовките во Анталија

Има повредени играчи пред влезот на стадионот во Тетово/Фото: facebook.com/fcshkupi1927

Денеска во пријателски натпревар водечкиот во македонскиот шампион Шкупи со резултат 2:1 славеше против Сумгајит од Азербејџан.

Стрелци на головите за клубот од Чаир беа Марјан Радески во 38. и Сундај Адетунџи во 66 минута од средбата.

Играчите предводени од тренерот Гоце Седлоски се подготвуваат во турската Анталија пред почетокот на пролетниот дел од сезоната.

Најавени се уште три контролни мечеви, на 26 јануари противник на Шкупи ќе биде Черноморец Одеса од Украина, три дена подоцна ривал е Факел Воронеж од Русија, а на 31 јануари завршува серијата тест мечеви со рускиот Ахмат Грозни.

Потсетување дека претходно клубот го напушти Кире Маркоски кој одлучи да направи трансфер во редовите на Шкендија.

Видео на денот