8 C
Скопје

Tag : пријателски натпревар

Спорт Фудбал

Исмаили и Дориев за триумф на репрезентацијата против Работнички

Слободен печат
Избраниците на Игор Ангеловски за мини кампот успеаја со 2:0 да го победат Работнички на контролен натпревар што се играше денеска на теренот на ФФМ...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Шкендија минимално поразена од Динамо Киев!

Слободен печат
Како дел од подготовките за пролетниот дел од сезоната, денеска во Анталија во пријателски натпревар Шкендија загуби со 0:1 (0:0) од Динамо Киев. Украинскиот гигант...
Ракомет Спорт

Е. Пелистер подобар од Горица на контролата во Словенија

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Пелистер продолжува со контролните натпревари во пресрет на вториот дел од сезоната и во последниот натпревар ја совлада Горица со 24:27. Ова...
Спорт Фудбал

Работнички со прва победа во зимскиот подготвителен период

Слободен печат
На вториот тест „романтичарите“ славеа против второлигашот Тетекс со резултат 2:0..Стрелец на головите за Работнички беше Фахрудин Ѓурѓевиќ во второто полувреме од дуелот. Тој успеа...
Спорт Фудбал

Ракометарите повторно подобри од Чиле

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија ја оствари и втората победа во пријателскиот двомеч со Чиле, овој пат со 28:24. Селекторот Данило Брестовац одлучи на натпреварите со...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Водиме, и повторно на крајот пораз од Бугарија!

Слободен печат
Македонската одбојкарска сениорска репрезентација и по третпат е поразена од Бугарија во пријателските натпревари како темпирање на формата пред јануарските квалификации за ЕП. Денеска во...
Спорт Фудбал

Кадетите во финишот до реми против Црна Гора

Слободен печат
Македонската кадетска репрезентација (У17) во денешниот прв од двата пријателски натпревари против Црна Гора ремизираше 2:2. На Тренинг кампот на црногорска фудбалска федерација во Подгорица,...
Спорт Фудбал

У17: Македонските фудбалски надежи ремизираа против Србија!

Слободен печат
Македонската репрезентација до 17 години одигра нерешено 0:0 против соодветната селекција на Србија на првиот пријателски натпревар меѓу двете селекции одигран на тренинг центарот „Петар...
Кошарка Спорт

Левски му се реваншира на МЗТ Скопје за вчерашниот пораз

Слободен печат
За разлика од првиот дуел, на овој, гостите од Софија играа доста подобро. Имаа предност и од осум поени (33:25), во 13.минута, а две минути...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје го демолира бугарски Левски

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје оствари убедлив триумф од 20 поени разлика во првиот од предвидените два контролни натпревари со најдобриот бугарски тим Левски Лукоил. „Металците“...