• пријателски натпревар

Македонските одбојкари триумфираа во првиот контролен меч со Албанија

Денеска во првиот пријателски натпревар најдобрата македонска одбојкарска репрезентација триумфираше над Албанија со 3:1. Првиот сет успеаја противниците да го добијат со резултат 25:19, но потоа следуваше пресвртот на избраниците на новиот селектор Ратко Павличевиќ. Израмнивме во вториот сет кој го добивме со 25:18, па стекнавме водство од 2:1 откако во третиот сет во кој …

Македонските одбојкари триумфираа во првиот контролен меч со Албанија Read More »