• сумгајит

ВИДЕО: Шкупи со победа на подготовките во Анталија

Денеска во пријателски натпревар водечкиот во македонскиот шампион Шкупи со резултат 2:1 славеше против Сумгајит од Азербејџан. Стрелци на головите за клубот од Чаир беа Марјан Радески во 38. и Сундај Адетунџи во 66 минута од средбата. Играчите предводени од тренерот Гоце Седлоски се подготвуваат во турската Анталија пред почетокот на пролетниот дел од сезоната. …

ВИДЕО: Шкупи со победа на подготовките во Анталија Read More »