Tag : анталија

Спорт Фудбал

Храбриот Вардар ремизираше против Црвена звезда (ВИДЕО)

Слободен Печат
Вардар и Црвена звезда во Анталија (Турција) во пријателски натпревар одиграа нерешено без голови 0:0. „Црвено-црните“ не потклекнаа, а особено се истакна во делот на...
Спорт Фудбал

Мујеци го освежи нападот на Академија Пандев (ФОТО)

Слободен печат
Ндуе Мујеци е официјално претставен Академија Пандев, 26-годишниот напаѓач стави потпис на договорот и е второто засилување за тимот во овој трансфер период. Претходно во...
Спорт Фудбал

Пет фудбалери ја напуштија Шкендија, Бејтулаи оди во странство

Слободен печат
Тетовскиот прволигаш и официјално ги започна зимските подготовки за пролетниот дел од сезоната, а освен нови засилувања, од клубот си заминуваат и играчи. „Црвено-црните“ се...
Спорт Фудбал

Вардарци во Анталија ќе одиграат шест контролни натпревари

Слободен печат
Според планот на подготовките, фудбалерите на Вардар 20 дена ќе поминат во Анталија, Турција и притоа ќе одиграат шест контролни натпревари. Прозивката ќе се одржи...
Спорт Фудбал

Вардар ќе тестира против Црвена звезда и Динамо Киев!

Слободен печат
Црвена звезда официјално своите зимски подготовки ќе ги започне на 10 јануари 2020 година кога играчите предводени од новиот тренер Дејан Станковиќ ќе го имаат...
Останатo Спорт

Македонските боксери ќе настапат на Балканското првенство во Турција

Слободен печат
Нашите репрезентативци од 11-15 декември ќе земат учество на Балканското првенство во Анталија. Македонија ќе ја претставуваат Јасин Љама (кој неодамна го освои „Златниот гонг...
Останатo Спорт

Ѓорческа освои нова титула во Анталија

Слободен печат
Лина Ѓорческа денеска во големото финале во Турција, на турнирот вреден 15.000 долари, после скоро два и пол часа игра ја совлада третата носителка Оона...
Ракомет Спорт

Прва победа за сениорките на турнирот во Анталија

Слободен печат
После ремито со Италија, најдобрата женска ракометна репрезентација денеска на турнирот во Анталија убедливо триумфираше над Б националниот тим на Турција со 37:19. После првото...
Ракомет Спорт

Најдобрите македонски ракометарки ремизираа со Италија

Слободен печат
Сениорската женска ракометна репрезентација на Македонија денеска на стартот од меѓународниот пријателски турнир во Анталија одиграа реми 29:29. Иако после првото полувреме избраничките на селекторот...
Останатo Спорт

Ѓорческа ја освои титулата во Анталија

Слободен печат
Лина Ѓорческа денеска славеше во Анталија во големото финале во двојки заедно со Хрватката Маријана Дражиќ (први носителки). Во битката за трофејот Ѓорческа и Дражиќ...