• анталија

Спасувачка акција во Анталија: Повеќе од 20 часа 29 луѓе уште висат на жичница

Уште 29 патници на жичницата се уште висат во кабина во јужна Турција откако вчера се урна столб, соопштија локалните власти. Во несреќата што се случи во петокот во 17. 30 часот во приморското одморалиште Анталија, едно лице загина, а десет се повредени, соопшти турското Министерство за здравство. Несреќата се случи кога една кабина од …

Спасувачка акција во Анталија: Повеќе од 20 часа 29 луѓе уште висат на жичница Read More »