23 C
Скопје

ВИДЕО | Паун пунџата го излуде светот, а тешко се прави: Тиктокерка откри трик за кој ќе ви бидат потребни само 15 секунди!

Фризурите од типот „ја завиткав косата набрзина“ секогаш се најпопуларни, но тешко е да изведете тие да изгледаат лежерно…

Пунџата високо подигната на темето, лежерна и во разбушавен стил ја носат се повеќе девојки, таа е наречена паун пунџа и во претстојниот период ќе биде сè повеќе забележана кај сите девојќи и жени од стил. Иако изгледа крајно едностано, навистина е тешко да ја изведете, а да изгледа природно.

Трикот за најлесно правење на оваа паун пунџа го откри една тиктокерка на соцјалната мрежа ТикТок, која како што изјави е многу невешта за правење на фризури, но оваа и успева за околу 15 секунди.

Погледнете колку едноставно, а вие веќе имате фризура…

@emilyyyarnBun tutorial #hairtutorial

♬ original sound – Emily

Поврзани вести

ФОТО: Во мај вакцинација кај Дракула: Лекари со вампирски заби делат бесплатни вакцини

Слободен печат

Нов пресврт: Бракот на Бил и Мелинда Гејтс се распаднал поради милијардерот педофил?

Слободен печат

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

ФОТО: Барак Обама тагува: Тежок ден за нас, многу ќе ни недостасува

Слободен печат

По првата доза на „Фајзер“ сѐ уште можете да се заразите со новите соеви на коронавирусот

Слободен Печат

Дали сум бремена? Седум главни разлики меѓу рана бременост и ПМС

Слободен Печат

Остави Коментар