ВИДЕО | Паун пунџата го излуде светот, а тешко се прави: Тиктокерка откри трик за кој ќе ви бидат потребни само 15 секунди!

Фото: Принтскрин

Фризурите од типот „ја завиткав косата набрзина“ секогаш се најпопуларни, но тешко е да изведете тие да изгледаат лежерно…

Пунџата високо подигната на темето, лежерна и во разбушавен стил ја носат се повеќе девојки, таа е наречена паун пунџа и во претстојниот период ќе биде сè повеќе забележана кај сите девојќи и жени од стил. Иако изгледа крајно едностано, навистина е тешко да ја изведете, а да изгледа природно.

Трикот за најлесно правење на оваа паун пунџа го откри една тиктокерка на соцјалната мрежа ТикТок, која како што изјави е многу невешта за правење на фризури, но оваа и успева за околу 15 секунди.

Погледнете колку едноставно, а вие веќе имате фризура…

@emilyyyarnBun tutorial #hairtutorial

♬ original sound – Emily

Видео на денот