ВИДЕО | Не ви е потребна цедалка, ниту нож: Најдобриот трик за цедење на лимонот за само неколку секунди!

лимон
Фото: Профимедиа

Сакате свежа лимонада која ќе ве освежи во летните денови, но цедењето на лимонот не ви оди од рака? Без грижа, на интернет се појави супер трик за кој веруваме дека многумина ќе го употребуваат.

Пробајте го трикот со кој, без помагала во вид на нож или цедалка, ќе го исцедите лимонот за неколку секунди.

Многу супертрикови кои се појавија на интернет ни го олеснуваат секојдневието, токму таков е и овој, за кој всушност ќе ви биде потребно едно стапче (за јадење, за ражнич…).

Едноставно боцнете го лимонот со стапчето по должина и пристиснете го со рацете, целиот сок, без семки, едноставно ќе биде исцеден.

Погледнете како изгледа тоа…

@johannawestbrookLegit didn’t think this would work #lemonhack #quickrecipes #food #foodhack♬ original sound – johannawestbrook

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот