13 C
Скопје

Tag : трикови

Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација: Еве како да си помогнете!

Слободен печат
Прекумерно се потите, под вашите пазуви се создаваат непријатни кругови? Без грижа постои решение и за тоа. Со помош на овие четири трикови ќе престане...
Жена Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Корисни совети: Едноставни трикови за успешно готвење

Слободен печат
Во кујната ако сте млада домаќинка, сигурно се соочувате со ситуации кога добредојден е било каков совет што ќе ви ја олесни работата. Овие совети...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО I Како да направите малата кујна да изгледа пространo: Супер практични трикови!

Слободен печат
Еве неколку совети за тоа како барем визуелно да се „зголеми” вашата мала кујна… За многумина, кујната е најважната просторија во домот, па токму затоа е...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Тие се гламурозни во секоја прилика: 5 модни трикови кои секоја Италијанка ги знае!

Слободен печат
Многумина сметаат дека Париз е град во кој се дефинираат новите модни трендови, кои потоа се копираат во остатокот од светот. Некои, сепак, мислат дека...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Олеснете си го секојдневието: Мали трикови за свежа и миризлива облека во секое време

Слободен печат
Сите ние го сакаме мирисот на свежо испраната облека, но за жал, тој не трае долго. Доволно е само облеката да стои малку подолго во...
Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Бидете успешни во кујната: Мали кулинарски трикови на големите домаќинки

Слободен Печат
Секоја добра домаќинка има свои мали тајни и трикови, кои ја прават вистински магионичар во кујната. Со разните трикови, готвењето не мора да биде рутина,...
Магазин Магазин слајдер Храна

Корисни трикови и совети за сите љубители на лукот

Слободен печат
Овој омилен ароматичен зеленчук е совршен додадок за збогатување на јадењата, но при готвење потребно е да знаете неколку трикови. – За да го ублажите...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Неколку трикови за среќа во подоцнежните години: Променете ги овие навики и чувствувајте се помлади!

Слободен печат
Колку се постари, толку повеќе луѓето бараат начин да се чувствуваат помлади. Под тоа може да се подразбира грижа за општото здравје и вклучување на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО I Како штотуку да сте ги купиле: Девојка откри одличен трик со кој своите чизми за фрлање ги доведе до совршенство!

Слободен печат
Сигурно имате некој пар чизми кои повеќе не се за носење, но ви е тешко да ги фрлите? Доколку се наоѓате во ваков случај, ова...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Мали трикови: За што се можете да го употребите шампонот за коса?

Слободен печат
Освен што ја негува косата и ја прави чиста и мека, вашиот шампон може да направи чуда и во домаќинството. Ако ви има останато малку...