27.8 C
Скопје

ВИДЕО | Настап полн емоции – Васил Гарванлиев настапи на првото полуфинале на Евросонг

На денешната прва полуфинална ноќ на Евровизија која оваа година се одржува во Ротердам под реден број 6 настапи и нашиот претставник Васил Гарванлиев со моќна изведба на песната „Here I Stand“.

Васил на сцената се истакна со моќниот настап, одличната вокална изведба, многуте емоции, но и специјалните ефекти кои собраа голем аплауз од публиката присутна таму.

Васил несебично ги извади сите свои емоции на сцената создавајќи моќна и емотивна атмосфера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

Стискаме палци, Васил да се пласира во финалето. Погледнете го неговиот настап од вечерва…

Васил Гарванлиев вечерва ќе настапи на првото полуфинале на „Евровизија“: Со среќа!

Поврзани вести

ФОТО | Вистинско уживање! Се кандисавме за Охрид, бендисавме и топло препорачуваме: Кај Маја и Душица на домашни специјалитети од кои ќе ви се отворат сите чакри

Јасмина Кантарџиева Димков

Лана Бариќ – актерка, режисерка и сценарист: Имав потреба да раскажам приказна за една од нас, за жена што има своја борба што речиси никој не ја гледа

Елена Копртла

Дејвид Гета ги продаде своите песни за повеќе од 100 милиони долари

Слободен Печат

Конечно Јужниот океан го доби официјалното признание како петтиот земјин океан

Слободен Печат

Германското МВР потврди: Слободен влез за македонските граѓани од 20 јуни

Слободен печат

ФОТО: Барате викенд уживанција? Во Барово гостите спијат во вински буриња, гушнати со природата

Ј.К.Д.

Остави Коментар