ВИДЕО | Настап полн емоции – Васил Гарванлиев настапи на првото полуфинале на Евросонг

Фото: Инстаграм

На денешната прва полуфинална ноќ на Евровизија која оваа година се одржува во Ротердам под реден број 6 настапи и нашиот претставник Васил Гарванлиев со моќна изведба на песната „Here I Stand“.

Васил на сцената се истакна со моќниот настап, одличната вокална изведба, многуте емоции, но и специјалните ефекти кои собраа голем аплауз од публиката присутна таму.

Васил несебично ги извади сите свои емоции на сцената создавајќи моќна и емотивна атмосфера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

Стискаме палци, Васил да се пласира во финалето. Погледнете го неговиот настап од вечерва…

Васил Гарванлиев вечерва ќе настапи на првото полуфинале на „Евровизија“: Со среќа!

Видео на денот