Tag : евросонг

Магазин Магазин слајдер Сцена

Познати се новите датуми за Евросонг! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Како што е познато, овогодишниот „Евросонг“ кој требаше да се одржи во холандскиот град Ротердам, е одложен поради пандемијата од коронавирусот. Поради тоа, овој најголем...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По 30 години Тајчи ги собра пријателите и го отпеа познатиот хит од Евросонг (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот хит на Татјана Матејаш Камерон, попозната по својот надимак Тајчи „Hajde da ludujemo ove noći“ со кој во 1990 година настапи на Евросонг и...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ротердам ќе биде домаќин на Евросонг 2021

Слободен печат
Ротердам, Холандија се согласи да биде домаќин на Евросонг 2021 година откако овогодишното натпреварување за најдобрата песна на Европа се откажа поради пандемијата на коронавирусот....
Забава Магазин

Премиерно претставена песната со која Васил Гарванлиев ќе не претставува на Евровизија (ВИДЕО)

Слободен печат
Автор на музиката на песната е Невена Нешкоска, македонска композиторка и продуцентка која работи и живее во Чикаго. Невена е автор и на текстот на...
Забава Магазин Слајдер

Гарванлиев ќе настапи прв на Евровизија!

Слободен печат
Организаторите на Евровизија 2020 ги објавија редните броеви за настапите на полуфиналните вечери. Нашиот Васил Гарванлиев ќе ја отвори евровизиската сцена и ќе настапи под...
Еспресо Шоу биз

Може да гласаме за Македонија! Да ја поддржиме Мила Москов на детскиот Евросонг! (ВИДЕО)

Слободен печат
Од овој момент започна гласањето на детскиот Евросонг кој се одржува во Полска, каде боите на Македонија ги брани талентираната Мила Москов. Гласањето ќе трае...
Еспресо Шоу биз

Марија Шерифовиќ лута на Македонците (ФОТО)

Слободен печат
Познатата српска пејачка Марија Шерифовиќ на својот Твитер профил бурно реагираше поради тоа што Македонија не и додели поени на Србија на вчерашниот Евросонг. Таа...
Еспресо Шоу биз

Исланд со провокација на Евросонг, обезбедувањето веднаш реагираше (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Исланд ја искористи Евровизија за протест против израелската окупација на палестински територии. Членовите на исландските претставници на Евровизија ги држеа во раце шаловите со боите...