23.8 C
Скопје

Tag : настап

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Настап полн емоции – Васил Гарванлиев настапи на првото полуфинале на Евросонг

Слободен печат
На денешната прва полуфинална ноќ на Евровизија која оваа година се одржува во Ротердам под реден број 6 настапи и нашиот претставник Васил Гарванлиев со...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Васил Гарванлиев имаше одлична прва проба на евровизиската сцена во Ротердам

Слободен печат
Македонскиот претставник на Евросонгот Васил Гарванлиев заедно со тимот на МРТ, носител на лиценцата за овој избор, во петокот пристигна во Ротердам, Холандија. Гарванлиев веќе...
Вести Македонија Слајдер

ЛДП донесе одлука: Одиме самостојно на локалните избори

Слободен печат
Централниот одбор на Либерално-демократската партија донесе одлука за самостоен настан на претстојните локални избори што треба да се одржат наесен. – Централниот одбор синоќа донесе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Срѓан Жика Тодоровиќ – новата ѕвезда на Инстаграм: Сподели и фотографија од настап во Скопје со ЕКВ!

М.Р
Актерот Срѓан Жика Тодоровиќ стана нов корисник на социјалната мрежа Инстаграм. Имено, синот на легендарниот Бора Тодоровиќ неодамна направи својот профил на Инстаграм, а за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО| Џенифер Лопез и Малума на Американските музички награди: Танчерите со маски, а тие посекси од кога било!

Слободен Печат
Додека танчерите носеа заштитни маски при изведбата на кореографијата, Џеј Ло носете проѕирно трико кое ги криеше само интимните делови од нејзиното тело. На сцената...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Македонката Деница го расплака жирито на „Malta’s Got Talent“, но и ги воодушеви со својот настап! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Тетовката Деница која веќе неколку години живее во Малта се појави на музичкото натпреварување „Malta’s Got Talent“ и ги освои симпатиите на жирикомисијата со својата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тони Цетински по подолго време ќе настапи во Скопје!

Васко Спасоски
По гостувањата на неповторливите Петар Грашо и девојките од составот Фрајле, на 4 октомври (недела) на сцената на единствениот музички бар во земјава ќе застане...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Не е за луѓе со слабо срце: Јелена Карлеуша во најпровокативно издание досега! (ФОТО)

Васко Спасоски
По седум месеци пауза, Јелена Карлеуша повторно настапуваше во српската престолнина. За овој перформанс ЈК се облече најпровокативно што можеше… Таа избрала светло зелен костим...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Македонската публика ги обожава: Женската група „Фрајле“ со настап во Скопје!

Васко Спасоски
Веќе традиционално средите во единствениот музички бар кај нас се резервирани за уникатни музички патувања. Овој пат, односно на 23 септември, во Intermezzo Music Bar...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лудило во Охрид: Карлеуша „грабна“ еден обожавател од публиката и го растргна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Една од најголемите балкански ѕвезди, Јелена Карлеуша вчеравечер настапуваше во еден познат охридски клуб и по се изледа, познатата пејачка на присутните им приредила забава...