Tag : емоции

Забава Магазин

Го менуваат расположението како што ќе дувне ветрот: Ова се шесте најпроменливи хороскопски знаци

Слободен печат
Сите ние понекогаш сакаме да имаме подобра контрола на нашите емоции, но овие шест хороскопски знаци најмногу од сите го менуваат своето расположение: РАК Прашајте...
Живот Магазин

Дали сте забележале? Ако вашиот партнер ги покажува овие три знаци, тогаш е заљубен во вас!

Васко Спасоски
Постојат знаци што откриваат дали некој е заљубен, а овие 3 знаци дефинитивно спаѓаат меѓу нив. Тој се чувствува непријатно или нервозно кога е покрај...
Забава Магазин

Песна, солзи и „молба за помош“: Деми Ловато со емотивен настап за првпат по две години откако безмалку ќе умреше (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од најемотивните моменти на овогодинешното доделување на музичките Греми награди беше и настапот на пејачката Деми Ловато, која триумфално се врати на сцената со...
Еспресо Хороскоп

Мала астро школа: Каква љубов бараме, што за нас значи вистинска љубов?

Фата Моргана
Планетата Венера ја претставува љубовта, уметноста, убавината, заведувањето, хедонизмот и повеќе од тоа. Нејзината позиција во една од 12.те астролошки куќи ја опишува нашата можност...
Еспресо Хороскоп

Мала астро школа: Каква професија да одбереме?

Фата Моргана
Месечината управува со нашите емоции, па кога ја толкуваме положбата на Месечината во наталната карта откриваме за тоа како реагираме на одредени ситуации, каков е...
Забава Магазин

Француски град официјално нареди: ЕДНА НЕДЕЛА ЗАДОЛЖИТЕЛНО МОРА ДА БИДЕТЕ ВЕСЕЛИ!

Слободен печат
Градоначалникот на една Општина на западот во Франција потпиша уредба со која им укажа на жителите дека треба да „бидат весели“ недела дена во октомври...
Еспресо Шоу биз

ПОИНАКУ ГО ГЛЕДААТ СВЕТОТ: Овие хороскопски знаци имаат најсилно шесто сетило

Слободен печат
На нивното шесто сетило можат да се потпрете, без да имате дополнителни прашања...
Еспресо Хороскоп

ЕМОТИВНИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ги кријат своите чувства

Слободен печат
Ако некој е емотивен, тоа не значи и дека јасно и гласно ги покажува своите емоции, напротив, некои луѓе ги чуваат во себе цело време....
Еспресо Секс

Дамите кои уживаат во сексот ви откриваат МАГИЧНА ФОРМУЛА за страсна ноќ

Слободен печат
Која е формулата за совршен секс? Дали постои некој што ја знае? Најпрво, треба да ги следите своите емоции, желби и потреби, а потоа во...