• васил

ВИДЕО+ФОТО: Моќниот настап и одличната вокална изведба на Гарванлиев, без успех за пласман во финалната евровизиска вечер

Вчеравечер се одржа првото полуфинале на избор на песна за Евровизија која оваа година се одржува во Ротердам. Под реден број 6 настапи и нашиот претставник Васил Гарванлиев со моќна изведба на песната „Here I Stand“.   View this post on Instagram   A post shared by V Λ S I L (@vasilg) Васил на …

ВИДЕО+ФОТО: Моќниот настап и одличната вокална изведба на Гарванлиев, без успех за пласман во финалната евровизиска вечер Read More »